اشکان خطیبی بازیگر سینما به خبرنگار سینمایی برنا گفت: امسال در 2 فیلم سینمایی"سوت پایان" به کارگردانی نیکی کریمی و "اسب حیوان نجیبی است"به کارگردانی عبدالرضا کاهانی بازی کردم.

وی در ادامه درباره نقش خود در این دو فیلم گفت: نقش و گریم من در هر دو فیلم متفاوت است و هرکدام فضای جداگانه‌ای دارد در فیلم "سوت پایان" نقش یک دستیار کارگردان سینما را بازی کردم و در فیلم " اسب حیوان نجیبی است" نقش یک آدم خاص را بازی می‌کنم که آن نقش را بسیار دوست داشتم.

بنا بر این گزارش؛ در فیلم سینمایی "اسب حیوان نجیبی است"، ماهایا پطروسیان، پانته آ بهرام، احمد مهران فر، بابک حمیدیان، اشکان خطیبی، کارن همایون فر، رضا عطاران، پارسا پیروزفر، مهتاب کرامتی، باران کوثری و حبیب رضایی بازی می کنند. این فیلم طی چند ساعت در یک شب اتفاق می افتد.

همچنین؛ درفیلم سینمایی "سوت پایان" سامان و سحر زوج مستندسازی هستند که زندگی آرامی را در شهر تهران می‌گذارند. اما در فیلمی که سامان برای تلویزیون ساخته صحنه‌ای خراب می‌شود و سامان به علت گرفتاری، تکرار صحنه فیلمبرداری را به همسرش سحر می‌سپارد و...

نیکی کریمی، شهاب حسینی، اشکان خطیبی، هستی مهدوی فر، غزاله رشیدی، نادر فلاح و آتیلا پسیانی از جمله بازیگران این اثر سینمایی هستند.

اشکان خطیبی پیش ازاین در فیلم هایی چون "همسفر "،" این راهش نیست"، "اخرین گناه" ، "از نفس افتاده"، " بههدف شلیک کن"ایفای نقش کرده است.