به گزارش سرویس فرهنگ وهنر برنا، "داود رشیدی" بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما درباره جذابیت‌های جشنواره فیلم فجر برای مردم و هنرمندان گفت: جشنواره فیلم فجر بزرگ‌ترین اجتماع یك سال سینمای ما است و چون سینمای ایران در دنیا شناخته شده و مطرح است، مردم هنردوست به ویژه جوانان از آن استقبال كنند.

وی ادامه داد: به نظر من جشنواره فیلم فجر، بزرگ‌ترین رویداد سالانه هنری كشور در كنار جشنواره تئاتر فجر است و چون یك رقابت است و عطش این كه حدس‌ها درست از آب در می‌آید یا نه و فیلم‌هایی به نمایش در می‌آیند كه هنوز اكران نشده‌ و ... برای مردم كنجكاوی و جذابیت می‌آورد.

بازیگر شاخص آثار مرحوم "علی حاتمی" در بیان خاطره‌ای از وی گفت: فیلم‌های مرحوم حاتمی در دوره‌های متعددی در جشنواره فجر شركت كرد اما هیچ وقت جایزه‌ای نگرفت؛ این اعجوبه فیلم‌سازی دوبار نامزد دریافت جایزه طراحی صحنه شده است و بس! قدر و منزلت هنرمند به جایزه بردن و یا نبردن او نیست و بحث جایزه و رقابت هم برای افزودن تب و تاب به جشنواره است.

رشیدی كه خود در دوره‌های پیش داور جشنواره فیلم فجر بوده، در پایان سخنانش تصریح كرد: مسلما هنرمندان ما برای گرفتن جایزه رقابت نمی‌كنند. به هر حال در هر جشنواره‌ای نظرها متفاوت است و داوری ویژه خودش را دارد. مثلا وقتی شش یا هفت داور در كنار هم می‌نشینند و قضاوت می‌كنند، طبیعی است كه مجموع آراء، تمام سلیقه‌ها را راضی نمی‌كند؛ این سلیقه جمعی یك عده كارشناس است و نه سلیقه مخاطب یا منتقدان سینما.

بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از تاریخ 16 تا 26 بهمن‌ماه در تهران برگزار می‌شود.