به گزارش خبرنگار تئاتر برنا، صادق محصولی وزیر رفاه و تامین اجتماعی در اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر معلولین که صبح امروز یکشنبه 26 دی‌ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، طی سخنانی گفت: نگاه ما به هنرمندان جامعه معلولین و به ویژه تئاتر، نگاهی بخشی نیست، چون آثاری که محصول هنری این عزیزان است فقط برای خود آنها کارایی ندارد بلکه برای تمام جامعه تاثیرگذار است. علاوه بر این تئاتر خود یک شیوه درمانی برای معلولین است و باید تئاتردرمانی در بهزیستی بیشتر و پررنگ‌تر شود.

وی افزود: اگر آثار تئاتری، محصولات هنری و در کل تناسب توانایی‌ها و درجه تلاش معلولین را در نظر بگیریم متوجه وسعت انگیزه، تلاش و فعالیت آن‌ها خواهیم شد. کاش تمام جامعه ما تا این حد تلاش را سرلوحه کار خود می‌کرد تا شاهد بزرگترین پیشرفت‌ها در کشور بودیم.

محصولی خاطر نشان کرد: از مسوولین بهزیستی می‌خواهم که از این هنرمندان معلول حمایت بیشتری کنند تا توانمندسازی آن‌ها به وقوع بپیوندد و حضور و بروز آن‌ها در جامعه بیشتر شود.

وی همچنین خبر داد: ما ساخت 1000 هزار واحد مسکونی برای معلولین را در دستور کار قرار دادیم تا معلولین صاحب خانه شوند. در طرح هدفمندی یارانه‌ها نیز چون قصد بر این است که یارانه به کسانی که بیشتر نیاز دارند، برسد، به معلولین توجه ویژه‌ای شده است. پوشش بیمه تامین اجتماعی برای معلولین و کسانی که از معلولین نگهداری می‌کنند از دیگر اقدامات ما است برای این عزیزان است.

در انتها از طرف وزیر رفاه برای همه برگزیدگان سفر مشهد مقدس در نظر گرفته شد.