به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، بازیگران خارجی فیلم رزمی "اژدهای سرخ 1" به کارگردانی احمد راستگو و تهیه کنندگی مسعود جعفری مقابل دوربین رفتند، چو شوئه چین در نقش یک تهیه کننده چینی، دو یوان جیانگ در نقش اسپانسر چینی و لولای ان در نقش مترجم ایفای نقش می‌کنند.

مسعود جعفری تهیه کننده این فیلم درباره حضور بازیگران چینی گفت: درسکانس‌های مربوط به بازیگران چینی که در آن به ایفای نقش می‌پردازند دیالوگ‌ها به زبان چینی خواهد بود.

وی در ادامه افزود: همچنین گروه نمایشی کونگ فو شیر و اژدها که برای اولین بار در حضور رییس جمهور محترم هنر خود را به نمایش گذاشتند، در این فیلم نیز حضور دارند. نمایش کونگ‌فو شیر و اژدها یکی از سنت‌های کهن فرهنگ چین است.

داستان این فیلم مربوط به برگزاری فستیوال هنرهای رزمی در چین است که یک گروه ایرانی نیز در این فستیوال حضور دارند، این گروه مورد توجه یکی از کمپانی‌های فیلمسازی در چین قرار می‌گیرد که در ادامه تهیه‌کننده چینی برای انجام مذاکرات و دیدن نمایش به ایران سفر می‌کند که در این حین مشکلاتی برای استاد به وجود می‌آید.

براساس این گزارش فیلمبرداری این فیلم هم اکنون در جنگل‌های شما ل ادامه دارد.
در این فیلم شراره رخام ، مسعود جعفری، مصطفی اعلایی، فیروز سلیمانی، عباس بهمنش، احمد راستگو، یگانه رحمتی و مجید قربانی ایفای نقش می‌کنند.

بازیگران خارجی عبارتند از چو شوئه چین، دو یوان جیانگ، لو لای ان، وانگ یوئه و مانگ خوان فن هستند.

عوامل تولید این فیلم عبارتند از مجری طرح : ایده پردازان مهرتابنده، تهیه‌کننده: مسعود جعفری، کارگردان: احمد راستگو، مدیر تولید: حمید بهمنش، برنامه ریز و دستیار یک: رضا روحی، طراح چهره پردازی: سمیر بخشی، طراح صحنه و لباس: پرویز گلشنی ، صدابردار: هادی معنوی پور و تصویربردار: سامان عمار فطرت.