سید ضیا هاشمی درباره انتخابات روز گذشته تهیه‌کنندگان در مجمع عمومی به خبرنگار سینمایی برنا گفت: خوشبختانه با وجود برفی که آمده بود، 86 نفر از تهیه‌کنندگان در مجمع عمومی حضور داشتند و رای‌گیری برای هیات مدیره و شورای بازرسی انجام شد.

وی افزود: جلسه انتخابات بسیار بی‌نظیر و پربار و در شان و منزلت واقعی حوزه تهیه‌کنندگان برگزار شد و به جز اعضای شورای عالی، تهیه‌کنندگان از تشکل‌های مختلف در این مجمع حضور یافتند که امیدواریم به زودی شاهد حضور  سایر دوستان در تشکل واحد باشیم.

هاشمی در ادامه به میزان آرا هیات مدیره و شورای نظارت و بازرسی اشاره کرد و گفت: در این انتخابات؛ مرتضی شایسته با 68 رای، حبیب‌الله کاسه‌ساز با 65 رای، جمال ساداتیان 60 رای، سید ضیا هاشمی 75 رای، علی معلم 56 رای، حبیب کاوش 36 رای و محمد نیک‌بین با 36 رای اعضای هیات مدیره و محمد پیرهادی 33 و سعید سهیلی با 34 رای عضو علی‌البدل هستند.

وی ادامه داد: همچنین علی نجفی با 56 و علی اکبر ثقفی با 57 رای
2 کارگردان-تهیه کننده هیات مدیره و مهدی صباغ‌زاده با 28 رای عضو علی البدل و در بخش شورای نظارت و بازرسی، هارون یشایایی 56،جمال شورجه 44 و حسین زندباف با 37 رای اعضای این شورا و تهمینه میلانی با 34 رای عضو علی‌البدل است.

هاشمی در ادامه درباره موافقت‌ها‌ و مخالفت‌ها با اساسنامه تهیه شده، گفت: کلیات اساسنامه مورد تایید قرار گرفت و مخالفتی با آن نشد و مقرر شد طی 2-3 هفته آینده، هیات مدیره تمام نظرات را جمع آوری و چند نفر را به عنوان کارشناس دعوت کند تا هر پیشنهاد مفید و لازمی در آن لحاظ و اشکالات موجود رفع شده و سپس برای تصویب به وزارت کشور تحویل داده شود.

این سینماگر در ادامه افزود: تمام تلاش خود را می‌کنیم که نخستین جلسه هیات مدیره تا آخر هفته جاری برگزار شود و قصد ما این است که عملکردمان به نحوی باشد تا تمام تهیه‌کنندگان که به هر دلیلی در این انتخابات شرکت نکردند از این پس با ما همراه شوند و زیر یک چتر واحد قرار گیرند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه انحصار طلبی در صنف واحد به وجود نخواهد آمد، گفت: به هیچ وجه نمی‌خواهیم انحصار طلبی در این صنف به وجود بیاید و اجازه چنین اتفاقی را نخواهیم داد.همچنین برنامه‌های مخصوصی داریم که به امید خدا و با یاری دوستان در آینده نزدیک اعلام می‌شود.