به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، حسین ربانی غریبی با اعلام این خبر گفت: در این سفر با وزیر ارشاد سوریه، رئیس بنیاد سینمایی و مسوولان سینمایی و اتحادیه‌های فیلمسازی شامل تهیه‌كنندگان و كارگردانان كشور سوریه و در لبنان با عبدالله قصیر رییس شبكه المنار و دست‌اندركاران سینمایی حزب الهی لبنان دیدار خواهیم داشت.

ربانی در ادامه با بیان اینكه در این دوره از جشنواره بخش ویژه با نام "مقاومت و پایداری اسلامی" خواهیم داشت، اظهار کرد: این بخش اختصاص به هنرمندان و سینماگران جوان كشورهای حامی مقاومت اسلامی دارد و با حضور در این بخش با دیگر شركت كنندگان در جشنواره به رقابت خواهند پرداخت.

دبیر این جشنواره در پایان گفت: برگزاری كارگاه 3روزه فیلمسازی برای دانشجویان و فیلمسازان این كشورها و همچنین سخنرانی در دانشگاه "سینما و تئاتر سوریه" با موضوع آشنایی با تولید فیلم 100ثانیه‌ای از اهداف دیگر این سفر است.

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 ثانیه ای با شعار سینمای اخلاق به همت حوزه هنری استان تهران و با مشاركت جمعیت هلال احمر، معاونت اجتماعی وزارت كشور، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،شبكه سوم سیما و سازمان ملی جوانان در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.