به گزارش سرویس فرهنگی برنا به نقل از روابط عمومی جشنواره، در این بخش از جشنواره، فیلم های کودک در خانه، چهار پای آوازه خوان، کریسمس چارلی و سیب زمینی و باغ سبزیجات که از جمله آثار تولید شده در موسسه فلومینگ کشور فرانسه است به روی پرده می رود.

سینمای فرانسه جایگاه بسیار معتبری چه از منظر هنری و چه از منظر تجاری در بین مخاطبان و جشنواره های جهانی دارد. البته معمولا سینمای فرانسه را شاعرانه هنری و تلاشی برای تکامل زبان سینما می دانند و فیلمسازان برجسته ای از سینما مرزهای جهانی را درنوردیده اند و منشا شکل گیری جریان های مختلف در سینما بوده اند.
فرانسویان علاوه بر فیلمسازان جریان ساز جهانی در کنار آن نقش مهمی در تبیین مباحث تئوریک سینما داشته اند و مجله کایدو سینما با تئورهای مختلفش از جمله تئوری مولف به نوعی تمامی سینماگران را تحت تاثیر قرار داد.
سینمای کودک فرانسه نیز از تاثیرگذارترین گونه های سینمایی در این کشور بوده است و به نوعی فیلمسازان این کشور توانسته پاسخگوی نیازها و دغدغه های کودکان و نوجوانان این کشور باشند.
در جشنواره بیست و پنجم فیلم کودک تلاش شده تا بخشی از این سینما به مخاطبان ایرانی معرفی شود تا به نوعی از آثار سینماگران فرانسوی تجربه کسب کنند.
بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از 23 تا 27 آبان ماه سال جاری در اصفهان برگزار می شود.