به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، نمایش مذهبی "پس از واقعه" به نویسندگی و كارگردانی حفیظ‌الله رفیعی، با پشت سر گذاشتن آخرین روزهای تمرین توسط گروه اجرایی، از یكم بهمن‌ماه در سالن اصلی تالار مولوی پذیرای علاقه‌مندان به تئاترهای عاشورایی خواهد بود.

این نمایش كه به سفارش سازمان بسیج هنرمندان كشور و با مساعدت و حمایت ریاست سازمان حسین قنادیان، تولید و اجرا می‌شود، از فضایی مذهبی اما متفاوت برخوردار است كه به دلیل تركیب حرفه‌ای گروه، اثری دیدنی و تجربه‌ای نو در این گونه نمایشی محسوب می‌شود.

در این اثر، كه 15 بازیگر در نقش‌های اصلی دارد،"خسرو شهراز" نقش یزید،"شیوا ابراهیمی" هِنده، "آیدا كیخایی" اُم خالد،"آذر سماواتی" حضرت زینب(س)، "گیتی قاسمی" ندیمه و "یعقوب صباحی" اِبن زیاد را بازی می‌كنند. ضمن این كه حمید اصغری تتماج طراح حركات، حنانه احدی و محمدمهدی احدی نیز دو كودك خردسالی‌اند كه نقش‌های سكینه و حارث را ایفا خواهند كرد.

داستان نمایش درباره "هنده"، همسر دوم یزید است كه سال‌هاست رازی را در خود حفظ و از دیگران پنهان كرده است.این راز كه مربوط به شفای چشم‌های او به دستان امام حسین (علیه‌السلام) در دوران كودكی است، پس از واقعه عاشورا و شهادت سیدالشهدا(ع) برملا می‌شود. با این‌حال، هنده خود را حامی خاندان پاك پیامبر و نوادگانش می‌داند.

سایر عوامل فنی و اجرایی كه در شكل‌گیری نمایش "پس از واقعه" همكاری داشته‌اند، عبارتند از: مدیر اجرایی: علی سرابی، مشاور كارگردان: حمیدرضا نعیمی، دستیاران كارگردان:ساقی عطایی و محمدرضا اصلی، طراح صحنه:رضا مهدی‌زاده، طراح لباس:الهام شعبانی، گریم:ماریا حاجی‌ها، آهنگساز: وحید اولیایی، عكاس:مهدی آشنا و تهیه‌كننده: سازمان بسیج هنرمندان كشور.

این نمایش روز شنبه 25 دی‌ماه 89 مورد بازبینی قرار گرفت و با ابراز رضایت ناظران، از جمعه یكم بهمن اجراهای خود را آغاز می‌كند.

"حفیظ‌الله رفیعی" پیش از این نمایش‌های "بهاری در زمستان تاریخ"، "عصرها و نسل‌ها"، "صبح مانُلی" و چند نمایش دیگر را كارگردانی كرده است.

"پس از واقعه" به مدت 20 شب، هر روز غیر از شنبه‌ها رأس ساعت 18 در سالن اصلی تالار مولوی روی صحنه خواهد رفت.