به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، سید مسعود صفوی؛ رییس مركز مطالعات و تولیدات فیلم انیمیشن حوزه هنری گفت: جشنواره انیمیشن یونان که از سال 2006 آغاز شده و امسال ششمین دوره آن را پیش رو داریم، جشنواره‌ای خصوصی و غیر دولتی است که موسسه مرکز انیمیشن اروپا "European Animation Center" برگزارکننده آن است.

وی افزود: جشنواره انیمیشن یونان، بخش‌های مختلفی دارد که شامل مسابقه بین‌المللی انیمیشن کوتاه، مسابقه انیمیشن دانشجویی، پانارومای بین المللی، ورک‎شاپ‌ها و سمینارهای مربوط به انیمیشن است. که فیلم‌های انیمیشن "خوب، بد، عشق" و "پارازیت" در بخش رقابتی این جشنواره حضور دارند.

رییس مركز مطالعات و تولیدات فیلم انیمیشن حوزه هنری درباره محتوا و اولویت‌های این جشنواره گفت: یکی از اولویت‌های جشنواره، حمایت از آثار کارگردانان جوان است. به همین دلیل بخش ویژه آثار دانشجویی را در این جشنواره گنجانده‌اند تا از این طریق راه را برای شناخت استعدادها هموار کنند. البته آثار فیلمسازان حرفه‌ای نیز جایگاه خاص خود را در آن جشنواره دارند. اما در این بخش، فعالیت در زمینه فرهنگ اروپایی برای آن‌ها اولویت دارد.

صفوی خط مشی اصلی جشنواره انیمیشن یونان را فرصت بخشیدن به اندیشه‌های نوپا دانست و عنوان کرد: به اعتقاد برگزارکنندگان، این جشنواره فرصتی برای انیماتورهای نوپاست تا آثار خود را روی پرده عریض ببینند و در معرض داوری هیات داوران بین‌المللی قرار دهند.

وی درباره موضوع فیلم‌های انیمیشن "خوب، بد، عشق" و "پارازیت" بیان کرد: "خوب، بد، عشق" کاری از بزرگمهر حسین پور است که بر اساس کمیک استریپ "اسب‌ها" ساخته شده است. این اثر، 6 دقیقه‌ای و با تکنیک فول ‌انیمیشن تولید شده است و نبرد خونین دو سوار را به تصویر می‌کشد که در نهایت از دل جنگ آن‌ها، عشق به وجود می‌آید.

صفوی در پایان اظهار کرد: "پارازیت" نیز به کارگردانی امید خوش نظر در 9 دقیقه تولید شده و داستان آن درباره سربازی است که در حین نگهبانی بر اساس صدا و تاثیرات ناشی از برنامه‌های مهیج رادیو به کوچکترین کنش محیطی واکنش نشان داده و اسلحه‌ای که در دست دارد شلیک می‌کند و نا خواسته همرزمش را می‌کشد.