به گزارش سرویس فرهنگ وهنر برنا؛ پدرام علیزاده کارگردان فیلم "آخرین سرقت" درباره این فیلم و تقاضای شرکت در جشنواره فیلم فجر توضیح داد:این فیلم از مضمون کمدی برخوردار است و سعی کردیم از لحاظ داستان وانتخاب بازیگر با کمدی‌هایی که این روزها شاهد آن هستیم متفاوت باشد. متاسفانه ساخت فیلم کمدی این روزها با هجمه زیادی از سوی منتقدان و کارشناسان روبرو است اما در این فیلم سعی کردیم از سطحی‌نگری و ابتذال دوری کنیم و با قصه و کمدی موقعیت بتوانیم مخاطب را بخندانیم.

علیزاده در ادامه افزود: جشنواره فیلم فجر یکی ازبزرگترین جشنواره‌های سینمای ایران به شمارمی‌آید واز سوی دیگر یکی ازپرسابقه‌ترین جشنواره‌های منطقه خاورمیانه است که از اهمیت خاصی برخوردار است و حضور در این جشنواره، برای هر فیلمسازی دارای اهمیت و جایگاه خاصی است اما من در طول ساخت فیلم به رقابت و حضور درجشنواره فیلم فجر فکر نکردم و تنها تلاش کردم تا فیلم آبرومندی بسازم زیرا با ساخت این فیلم پس از سال‌ها دستیاری کارگردانان مختلف وارد سینمای حرفه‌ای شده‌ام.

وی ادامه داد: متاسفانه سینمای کمدی جایی در جشنواره فیلم فجر در طول سال‌های نداشته است و تا جایی که به یاد می‌آورم فیلم‌های محدودی چون اجاره‌نشین‌ها (داریوش مهرجویی) و قاعده بازی (احمدرضا معتمدی) توانستند در جشنواره فیلم فجر حاضر شوند و مورد توجه قرار بگیرند. این درحالی است که ساخت فیلم کمدی یکی از گونه‌های سخت و دشوار در سینمای ایران به شمار می‌آید.

این كارگردان گفت: مردم ما سخت می‌خندد و ازاین بابت ساخت آثار کمدی سخت‌تر از آثار جدی است اما متاسفانه، نه منتقدان و نه داوران، توجهی به این امر ندارند و معمولاً با نگاهی حقیرانه آثار کمدی را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

علیزاده درباره آخرین مراحل فنی فیلم توضیح داد: تلاش می‌کنیم تا با طی مراحل فنی، فیلم را آماده نمایش و برای بازبینی تحویل دفتر جشنواره دهیم.

در این فیلم پوریا پورسرخ، نیما شاهرخ‌شاهی، خاطره اسدی ، مریم سعادت، آرش نوذری، سولمازآق‌مقانی و ایرج نوذری ایفای نقش‌ می کنند.

درخلاصه داستان آمده است: آقای "ن"و آقای "د" در یك سفر ناخواسته با یكدیگر همراه می‌شوند. در این میان خانم "م" منتظر آنهاست. غافل از این كه...

بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از تاریخ 16 تا 26 بهمن‌ماه به دبیری در تهران برگزار می‌شود.