به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، ستاره اسکندری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون اظهار داشت: نمایشگاه مد و لباس امسال محفلی برای آشتی کنان بازیگران، طراحان، تولید کنندگان، مسوولان و قشرهای مختلف مردم است.

وی گفت: حضور بازیگران در نمایشگاه محفلی را برای دیدار قشرهای مختلف مردم با مسوولان فراهم می‌آورد و به غنی‌تر شدن نمایشگاه کمک شایانی می‌کند زیرا مردم از هر قشری با سلیقه‌های مختلف گرد هم می‌آیند و نوع لباس متناسب با عرف و ارزش‌های جامعه را انتخاب می‌کنند.

این بازیگر که خود یک طراح موفق مد و لباس است، افزود: برای ارایه پوشش مناسب به جوانان و رفع معضل بدحجابی باید تیمی از کارشناسان روانشناسی و جامعه شناسی برای بررسی مساله پوشش در جامعه تشکیل شود و پس از آنان نهادهایی مانند مجلس شورای اسلامی، نیروی انتظامی، رسانه ملی، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با صحبت صمیمانه با جوانان مشکل را مرتفع سازند.

اسکندری گفت: امروزه نیاز انسان‌ها به مدو لباس یک امر ضروری و شخصی است و لباس‌های طراحی شده باید با رنگ‌های زیبایی که خداوند در طبیعت خلق کرده طراحی و دوخته شود و استفاده از رنگ خاص نباید مانع حضور مردم در اجتماع شود.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته که مد و لباس نسل جوان که مانتوهای تنگ و چسبان بود و هیچ زیبایی ظاهری هم نداشت، به عنوان مد تلقی می‌شد، اگر بخواهیم طراحی و ارایه مد و لباس به جامعه را بررسی کنیم باید به تاریخ و به دوره ساسانیان مراجعه کنیم که مد و لباس‌های طراحی شده در آن زمان در جهان بی نظیر بوده است.

اسکندری گفت: طراحانی در عصر امروز موفق خواهند بود که از طرح‌ها و رنگ‌های لباس‌های قومی و محلی ایرانیان باستان الهام بگیرد و پوششی را طراحی کنند و به جامعه ارایه دهند که مطابق با قوانین کشور و اعتقادات قلبی مردم دوخته شده و به بازار عرضه کنند.

وی در ادامه افزود: استفاده از رنگ در مد امروز برای جوانانی که به دنبال زیبایی هستند یک نیاز و یک اصل در طراحی لباس است، در سیاست گذاری‌ها باید این مساله مهم توجه شود که برای ارایه یک مد و پوشش مطابق با عرف و ارزش‌های جامعه برای نسل جوان باید نیازهای همگان در انتخاب لباس سنجیده و انتخاب آن را به عهده شخص مردم بگذاریم. 

این بازیگر سینما و تلویزیون برنقش بازیگران برای ارایه الگوی مناسب به جوانان گفت: لباس‌های طراحی شده اسلامی در نمایشگاه مد و لباس «مانتو و پوشش سر» آبان 91 می‌تواند در نقش‌هایی که بازیگران در فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی بازی می‌کنند به نمایش درآید.