به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: مسابقه آثار مستند بلند با عنوان بخش سینما حقیقت امسال دومین سال متوالی است که در ساختار جشنواره فجر گنجانده شده و با استقبال گسترده مستندسازان و تهیه کنندگان آثار مستند مواجه شده است. سال گذشته 98 مستند در این بخش شرکت کردند و این رقم امسال به 173 اثر رسیده است.

مدیر دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با اشاره به شرایط پذیرش آثار در این بخش عنوان کرد: آثار مستندی می‌توانستند در این بخش شرکت کنند که مدت زمان آن‌ها بیش از 60 دقیقه باشد و بیش از دوسال از تولید آن نگذشته باشد.

سیمونیان گفت: هیات انتخاب از بین آثار متقاضی حداکثر 11 اثر را برای مسابقه معرفی می‌کنند و سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیات داوران به بهترین دستاورد فنی یا هنری در این بخش اهدا می‌شود.

سازمان سینمایی کشور، مقارن با سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را در قالب مسابقه سینمای ایران و جهان از تاریخ 12 تا 22 بهمن‌ماه 1391 به دبیری محمدرضا عباسیان برگزار می‌کنید.