به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از ستاد خبری جشنواره، مسابقه عکس و پوستر بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در حال برگزاری است. این مسابقه ویژه عکسهای گرفته شده از صحنه و پشت صحنه فیلمهای سینمایی است که توسط عکاسان حرفه ای سینما گرفته می شود. این بخش که امسال برای سومین سال متوالی به عنوان یکی از بخشهای رقابتی جشنواره در حال برگزاری است با هدف ایجاد انگیزه های حرفه ای و ارتقای سطح کیفی مواد تبلیغی فیلمهای سینمای کودک برگزار می شود. مهدی دل‌خواسته و آرش صادقی دبیران این بخش هر دو از عکاسان حرفه ای سینما هستند که امسال نیز مانند دو دوره قبلی مسئولیت اجرای این مسابقه را به عهده گرفته اند. دبیران این بخش روز گذشته اعلام کردند به زودی با معرفی هیات داوری، داوری این بخش آغاز خواهد شد و جوایز برندگان در آیین گشایش جشنواره در اصفهان به منتخبین اهداء می شود. گفتنی است در صورت موافقت هیات اجرایی جشنواره، قرار است امسال از یک هنرمند عکاس پیشکسوت نیز تقدیر به عمل آید. مهلت ارسال آثار برای این بخش تا اول مهر خواهد بود.
"مهدی دل‌خواسته" یكی از دبیران این بخش سابقه عكاسی فیلم¬های سینمایی:" طلا ومس" ، "بوسیدن روی ماه"و "ملبورن "و"طبقه سوم"و... را در كارنامه خود دارد و تاكنون موفق به دریافت جوایز متعددی از جشنواره فیلم فجر و خانه سینما شده است .
"آرش صادقی" دیگر دبیر این بخش نیز عكاس فیلم¬های سینمایی "لطفا مزاحم نشوید"،"چند کیلو خرما برای مراسم تدفین" و "فرزند خاك"،"زندگی جای دیگریست" و ...

بیست‌ و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با گرامی‌داشت نام پیامبر اکرم (ص) پدر آسمانی کودکان دنیا، از پانزدهم تا نوزدهم مهرماه در اصفهان برگزار خواهد شد.