به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، حمیدرضا نوربخش، داریوش پیرنیاکان، طلوعی و مجید سرسنگی با حضور در منزل جلیل شهناز از او عیادت کردند.

«سرسنگی» مدیر عامل خانه هنرمندان ایران اظهار کرد: توجه به هنرمندان و پیگیری امور اولیه این عزیزان از وظایف مسوولان فرهنگی بوده و باید این روند برای هنرمندان در حوزه‌های مختلف پیش‌بینی شود و به بخشی از وظایف آنان تبدیل شود. این اشتباه است که در زمان نیاز خود و برای انجام برنامه‌ها به سراغ هنرمندان برویم بلکه باید سعی شود همواره و در همه شرایط در کنار هنرمندان بزرگ و تاثیر گذار کشورمان باشیم.

جلیل شهناز متولد ۱۳۰۰ در اصفهان، از بزرگ‌ترین و سرشناس‌ترین نوازندگان تار و سه تار سدهٔ اخیر ایران است که با استفاده از تکنیک‌های برجسته در شیوه تارنوازی توانست بسیاری از ردیف‌های موسیقی سنتی ایران را با تار بنوازد. او از كودكی به موسیقی علاقه‌مند شد و نواختن تار را در نزد «عبدالحسین شهنازی» و برادر بزرگ خود «حسین شهناز»، آغاز كرد. استاد «جلیل شهناز» با سفر و اقامت به تهران در دوران جوانی، به عنوان كارمند افتخاری شهرداری منصوب شد که این زمان مصادف بود با پخش برنامه‌های تخصصی موسیقی از رادیو و تلویزیون كه جلیل شهناز از تكنوازان بی بدیل آن دوران بود و با پنجه و مضراب سحر آمیز خویش دل هر شنونده و بیننده‌ای را تسخیر کرد.این نوازنده تار در طول زندگی هنری خود با هنرمندان والای كشور از جمله حبیب الله بدیعی، پرویز یاحقی، همایون خرم، علی تجویدی، منصور صارمی، رضا ورزنده، امیر ناصر افتتاح، جهانگیر ملك، حسن کسائی، محمد موسوی، تاج اصفهانی، اسدالله ملك، ادیب خوانساری، محمودی خوانساری، حسین خواجه امیری، محمد رضا شجریان و ... همكاری داشته است.وی در دههٔ ۱۳۶۰ همراه با فرامرز پایور (سنتور)، علی اصغر بهاری (کمانچه)، محمد اسماعیلی (تنبک) و محمد موسوی (نی) «گروه اساتید» را تشکیل داد و توانست در سال ۱۳۸۳ به عنوان چهره ماندگار هنر و موسیقی برگزیده شد.