به گزارش  سرویس فرهنگ و هنر برنا به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کودک، سیداحمد میرعلایی در این دیدار تصریح کرد: جشنواره بین المللی فیلم کودک به لحاظ اهمیت و جایگاه جشنواره ای معتبر و در سطح الف جهانی است و به نوعی بزرگترین رویداد موضوعی کشور به شمار می رود که باید زمینه تعالی جایگاه آن را فراهم کنیم.
وی تصریح کرد: بیست و پنج سال از عمر این رویداد می گذرد و باید دست به دست هم دهیم و با برنامه ریزی مناسب این جشن ملی را برای کودکان و نوجوانان این سرزمین به گونه ای باشکوه رقم زنیم تا جشنواره فیلم کودک برگ زرین دیگری در فرهنگ ایران اسلامی باشد و برای رسیدن به این اتفاق به همدلی ، فعالیت دلسوزانه و وفاق ملی نیازمندیم.
میرعلایی خاطر نشان کرد: هدف ما این است که شعار اصلی جشنواره یعنی نشاط و شادابی برای کودکان ، امید و تعالی برای نوجوانان و مهربانی و همدلی برای خانواده را ابتدا بین برگزار کنندگان این رویداد متجلی کنیم و سپس آن را به همه مخاطبان و مردم ایران و حتی در سطح جهانی منعکس کنیم تا جشنواره بیست و پنجم به بهترین دوره این رویداد مبدل شود.
وی افزود: پروانه های جشنواره روزی متولد شدند و امروز با فعالیت های صورت گرفته به بلوغ رسیده اند و این بلوغ و بالندگی جشنواره و پروانه هایش باید به مخاطبان کودک و نوجوان یعنی صاحبان اصلی جشنواره منتقل شود.
در این دیدار هماهنگی های لازم بین مدیران ستادی تهران و اصفهان صورت گرفت و به نوعی با تشریح برنامه ها ، جشنواره وارد مرحله جدی تر شد. بازدید از سالن های نمایش، محل اقامت میهمانان، ساختمان رسانه ای و دیگر امکانات جشنواره نیز در این سفر صورت گرفت.
بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از 23 تا 27 آبان ماه سال جاری در شهر اصفهان برگزار می شود.