به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، هیات داوران بخش طراحی، متشکل از حبیب‌الله صادقی، ادهم ضرغام و عبدالحمید قدیریان پس از بازبینی 272 اثر از یکصد و 34 شرکت کننده داخلی، 99 اثر را برای حضور در مرحله نهایی این جشنواره معرفی کردند.

علاوه بر آثار یاد شده، تا کنون 500 اثر طراحی نیز از کشورهایی همچون ترکیه، فرانسه، ایتالیا، هند، چین، کره شمالی، کره جنوبی، امریکا و... به دبیرخانه دومین جشنواره جهانی هنر مقاومت ارسال شده است که با توجه به مدت ارسال آثار بخش بین‌الملل تا 8 مهرماه، انتظار می‌رود تعداد این آثار به بیش از یک هزار اثر برسد که اخبار تکمیلی در این خصوص و همچنین آثار منتخب سایر بخش‌های هشتگانه این جشنواره نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

گفتنی است، دومین جشنواره جهانی هنر مقاومت، از سوی بنیاد فرهنگی روایت و با دبیرکلی حبیب‌الله صادقی، آذرماه سال جاری همزمان در تهران و سایر استان‌های کشور برگزار می‌شود.

علی طاهری، کاظم چلیپا، حبیب الله صادقی، ادهم ضرغام، غدیریان، حامد گلپایگانی، علی نوری اسکویی، امیر محمد دهستانی، سید عباس میر هاشمی، سعید صادقی، فرهاد سلیمیان، محمد مهدی رحیمیان، جاسم قضوان پور، طاهار شیخ الحکمایی و بهروز دارش پس از بررسی‌های نهایی از میان چهار هزار و 97 اثر رسیده از یک هزار و 796 متقاضی، 684 اثر برای رقابت در مرحله نهایی دومین جشنواره جهانی هنر مقاومت انتخاب شد.