به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا به نقل از سایت سیما فیلم ،   آقا محمدیان مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی  در ابتدای این نشست با تاکید بر اینکه امسال سال پر کاری برای مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است افزود: این مرکز امسال برگزاری 4 جشنواره را بر عهده داشته است که از این بین جشنواره میلاد سرخ در شهر اردبیل برگزار شد و 3 جشنواره جایزه بزرگ شهید آوینی ، جشنواره فیلم رضوی و جشنواره سینما حقیقت در تهران برگزار می شود.
وی تصریح کرد: جشنواره فیلم رضوی که زیر مجموعه جشنواره فرهنگی هنری امام رضا (ع) است و در جهت تکریم و ترویج فرهنگ رضوی برگزار می شود نخست به صورت سالانه برگزار می شد که پس از رایزنی های متعدد و به منظور افزایش کیفیت و کمیت این جشنواره موضوعی قرار شد از این پس به صورت دو سالانه برپا شود و ششمین دوره ان در تهران برگزار می شود.
آقا محمدیان اظهار داشت: البته تلاش ما این است که با توجه به موضوعیت جشنواره فیلم رضوی این امکان فراهم شود که در سالهای بعد این فستیوال در شهر مشهد بر پا شود .
سپس حسین خورشیدی قائم مقام دبیر  در ارتباط با کم و کیف این جشنواره اذعان داشت: هیات انتخاب ششمین فستیوال فیلم رضوی متشکل از پرویز شیخ طادی ، کارگردان ، محسن قیصری ، مستند ساز ، محمد صدری ف تهیه کننده ، حسین طاهری تهیه کننده و مرجان اشرفی زاده کارگردان پس از بازبینی 200 فیلم ارسالی به دبیرخانه ، 31 فیلم را جهت نمایش در بخش مسابقه انتخاب کردند که از 6 اثر متعلق به بخش ویدئویی ، 14 فیلم مستند و 11 اثر کوتاه داستانی هستند .
وی افزود: این جشنواره از 12 تا 14 مهرماه در تهران برگزار می شود.
بنا به این گزارش فیلم‌های داستانی بلند این جشنواره عبارتند از : آسمان هشتم (حسن نجفی)، تابستان عزیز (امیرشهاب رضویان)، جایزه‌ای برای او (مهدی رضازاده)، چشم به راه (جواد مزدآبادی)، کمی دورتر (مجید اسماعیلی)، مسافر باران (داریوش یاری )
این اثار در کنار فیلم های مستند و کوتاهی چون : امام رضا(ع) (مهدی شاه‌محمدی)، بی‌فاصله تا دور (مسعود توجهی)، پایا (پروانه مرزبان- صادق دقیقی)، دور از ... به سویش (جواد رضایی‌منفرد)، روزگار ما کمی آن‌سوتر (خلبان) (علی مختارزاده)، زمزمه در باد (لادن صحرایی)، فرش‌های پرده‌ای (علیرضا سبحانی)، ماتم در سکوت (جواد علیزاده)، مش‌تقی (سیدمحمدحسین هاشمی)، مشتی اسماعیل (مهدی زمانپور کیاسری)، نجوایی در دور دست (سیدحمید میرحسینی)، نقش جهان (علیرضا سبحانی)، وندا (مریم فتحی‌فر- فرخ حنیفه نژاد) ،هویت یا شهر قدیم (محمد دستمالچیان)،آخرین وداع (امیررضا قرشی)، آقا شما خدائید! (شاهرخ کافی)، پر (سمیه امیری‌)، جاده مسدود است (وحید حاجیلویی)، خدا می‌بیند (رضا جمالی)، در امتداد سفر (محمدجعفر باقری‌نیا)، زوار (علیرضا صفری)، عکاسی نورالرضا (نعمت‌ا... سرگلزایی)، کبوتری پشت پنجره (نواب محمودی)، مهمان ماهی‌ها (قدرت باقری)، هوای بسته‌بندی شده (اکبر تراب‌پور). با یکدیگر به رقابت می پردازند .
گفتنی است " مسافر باران" محصول گروه معارف ف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مرکز سیما فیلم است .
"مسافر باران" برداشتی آزاد و ایرانی شده از رمان "رین من'"(مرد بارانی) نوشته باری مورو است و در آن داستان جوانی به نام داوود روایت می شود كه پی می برد مسعود ، شریك و پسر خاله اش، تمام موجودی حساب مشترك شان را خالی كرده و قصد فرار از كشور را دارد. داوود كه با گروهی از طلبكارانش روبه رو شده، همراه با سیما همسرش، می گریزد و در این بین می فهمد كه پدرش نیز از دنیا رفته است.
در تله فیلم "مسافر باران" امیر آقایی، آرام جعفری، مینا جعفرزاده، بهمن زرین پور، مهدی فقیه و رامین راستاد ایفای نقش کرده اند . تهیه کننده این فیلم محمد یاوری است.