به گزارش سرویس فرهنگ‌وهنر برنا، چهارمین نشست منطقه‌ای معاونت امور هنری با حضور مدیران كل هشت استان و حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزیر همچنین مدیران كل معاونت هنری برگزار شد.

بسته‌های سیاستی معاونت هنری كشور با هدف ارائه نقشه راه، تدوین آمار فعالیت‌های هنری كشور، كمبود جدی اعتبارات هنری، چگونگی ارائه مجوز های موسیقی، ساماندهی آموزشگاه‌های آزاد هنری، تدوین آیین‌نامه تاسیس شعب انجمن موسیقی در استان‌ها، بر پایی جشنواره‌های تجسمی و موسیقی فجر در استان‌ها، پیشنهاد راه‌اندازی پژوهشگاه موسیقی مقامی در استان‌ها، تفویض اختیار صدور مجوز تاسیس گالری در استان‌ها به ادارات كل ارشاد، توجه به هنر بومی و استعدادهای استان‌ها، آسیب‌شناسی میزان استقبال از فعالیت‌های هنری در استان‌ها و برنامه‌ریزی برای جلب مخاطب بیشتر مباحث مورد بررسی در این نشست بود.

در این نشست شاه‌آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدف از برپایی نشست‌های منطقه‌ای را جهت دادن و مشخص كردن حمایت‌های معاونت امور هنری از استان‌های دارای ساز و كار مشخص دانست و افزود: باید سمت و سوی حركت جریان‌های هنری كشور به طور كامل آسیب‌شناسی شود.

وی در ادامه افزود: معاونت هنری برنامه محور عمل می‌كند و در همین راستا تمامی برنامه‌های مرتبط با جشنواره‌ها آیین‌نامه‌ها مشخص شده است امیدوارم در سایه این برنامه‌محوری، یك وحدت رویه در كل كشور ایجاد شود.

وی با اعلام این خبر كه به تازگی اداره69 مركز آموزش عالی علمی كاربردی در رشته فرهنگ و هنر با 61 هزار هنرجو به معاونت هنری سپرده شده است از مدیران استانها خواست با هدف ارتقای شاخص سواد هنری بحث آموزش را بسیار جدی پیگیری نمایند و از این فرصت بزرگ بهترین بهره را ببرند.

شاه‌آبادی خطاب به مدیران كل استان‌های حاضر گفت: تمام تلاش خود را برای برگزاری بهترین برنامه‌های ممكن در دو ماهه پایانی سال جاری انجام دهید ضمن اینكه از برنامه‌ریزی برای سال آینده غافل نشوید.

در پایان جلسه نیز مدیران كل معاونت امور هنری به بررسی مشكلات موردنظر حوزه فعالیت خود پرداختند و سوالات مدیران كل ارشاد استان‌ها پاسخ دادند.