به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی دومین جشنواره تئاتر شهر، میترا کریم خانی کارگردان نمایش «تنها در خانه » با بیان این مطلب گفت: ایده این نمایش را از اخبار ی که این روزها زیاد می‌شنویم، گرفتم. هرروز اخباری درباره اینکه افراد مختلف فریب می‌خورند و درخانه را روی ماموران آب یا برق دروغین باز می کنند، می‌شنویم. این همان تم اصلی داستان شنگول و منگول است اما داستان نمایش با آن داستان تفاوت دارد اما در همان چارچوب تعریف می‌شود.
 
کریم خانی این نمایش را با تکنیک‌های عروسکی ماسک و دستکشی در بخش تئاتر کودک و نوجوان به اجرا درمی آورد.

او درباره استفاده از این تکنیک ها توضیح می‌دهد: به فراخور داستان و نوع کار از این دو نوع عروسک استفاده کردم. از لحظ تکنیکی باید برای این کار عروسک های دستکشی طراحی می کردیم.
سهیلا باجلان طراح عروسک و صحنه این نمایش است.
 
کریم خانی ابراز امیدورای می‌کند تبلیغات بیشتری برای جشنواره تئاتر شهر انجام شود:سازمان فرهنگی هنری شهرداری در عرصه تبلیغات خیلی قویتر از وزارت ارشاد است و امکانان بیشتری در این زمینه دارد . در تمامی مناطق تهران فرهنگسرا دارد و حیف است اگر کسی از برگزاری این جشنواره باخبر نشود.
 
دومین جشنواره تئاتر شهر از روز شنبه 19 مرداد در 12 تالار ، مجموعه فرهنگی و هنری ، فرهنگسرا و گالری تهران میزبان عموم علاقه مندان خواهد بود.