به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از ستاد خبری بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، گوردن واین گفت: در صدد برگزاری هفته فرهنگی هنری ایران و فرانکفورت هستیم و تبادل نظر برای برگزاری این همکاری انجام شده است و تا اجرای آن ممکن است کمی به زمان نیاز داشته باشیم.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک این برنامه به مرحله اجرا نزدیک شود و دوستی همدان و فرانکفورت در راستای تقویت بستر فرهنگی این دو شهر محکم تر شود.
واین با اشاره به زمینه های مشترک فرهنگی بین همدان و فرانکفورت گفت: باباطاهر در همدان و گوته در آلمان تلاقی شعر و ادبیات شاعرانه ای در ذهن ایجاد می کند و در کنار این زمینه ها ابوعلی سینا، چهره شناخته شده در عرصه علوم فلسفه در جهان قرار گرفته است و این مشاهیر تعامل بین همدان و فرانکفورت را قوت می بخشد.

رئیس خانه تئاتر کودک و نوجوان فرانکفورت آلمان روز گذشته از ستاد خبری بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، همدان بازدید کرد.

وی در بخشی از این دیدار با ابراز خرسندی از میزبانی همدان گفت: از روند برگزاری جشنواره در شهر تاریخی همدان کاملاً راضی هستم.

وی در این بازدید از روند اطلاع رسانی اخبار و رسانه‌های آلمان گفته و افزود: در آلمان 280 شبکه تلویزیونی فعال است اما بنده دیدن تئاتر را به تلویویزن ترجیح می‌دهم.
اجرای کارگاهی «یک متن و هشت نگاه» در بخش کارگاه های جشنواره
کارگاه آموزشی دکتر قطب الدین صادقی 29 مهر به پایان می رسد و هنرجویان کارگردانی تئاتر کودک در این روز نتیجه کار خود را در هشت اجرای کارگاهی برای هنرمندان و مهمانان جشنواره به نمایش در می آورند. 

در این کارگاه 8 گروه متفاوت بر اساس متنی از سام شپارد آموخته های خود را به صورت نمایش های کوتاه آماده و به اجرا در می آورند.

اجرای این برنامه که با عنوان «یک متن و هشت نگاه» برگزار می‌شود در ساعت 12 تا 14 روز دوشنبه 29 مهر خواهد بود.

کاتالوک جشنواره منتشر شد
کاتالوگ بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان صبح یک شنبه 28 مهر منتشر شد. در این کتاب 132 صفحه ای مشخصات تمامی بخش های جشنواره به همراه معرفی نمایش ها و کارگردانان آن درج شده است.

کتاب جشنواره به سردبیری سید صادق موسوی و در قطع خشتی ، تمام رنگی چاپ شده است.

علیرضا سعیدی به عنوان مدیر اجرایی و دبیر تحریریه ، مسعود نوروزی به عنوان مدیر هندی و مولود صادقی فر به عنوان مترجم و سرپرست گروه مترجمان با این کتاب همکاری داشته اند.

اسد آباد و رزن میزبان جشنواره تئاتر کودک شدند

در حاشیه بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، اجرای نمایش های صحنه ای و خیابانی تئاتر را مهمان کودکان شهر های اسدآباد و رزن کرد.
در شهر اسد آباد نمایش «بابا که ترس نداره» به کارگردانی احمد قاسملو با حضور 400 تن از کودکان و نوجوانان اجرا شد این گروه نمایشی در پایان اجرای خود مسابقه ای را برای مخاطبان خود به اجرا در آوردند.

حنیف مظفری نیز با اجرای نمایش خیابانی «دردسرهای اوستا»در پارک رضوان اسدآباد مهمان کودکان این شهر شد. برپایی جشن بادباک ها از دیگر برنامه های شادی بود که در این شهرستان برگزار شد و حدود 250 نفر هم در این مراسم حضور داشتند.

کودکان و نوجوانان رزنی نیز شاهد برنامه های متنوعی همچون اجرای نمایش صحنه ای ماهی های مملی،جشن بادبادک ها و جنگ شادی و ... بودند که با استقابل خانواده ها روبرو شد.

اجرای نمایش «ماهی های مملی»در سالن اندیشه مملو از کودکان و نوجوانانی بود که حتی ایستاده نمایش را تماشا می‌کردند.

بسیاری از خانواده ها به همراه فرزندان از بخش ها و روستاهای اطراف خود را به سالن اندیشه رسانده بودند تا شاهد اجرای برنامه های جنبی بیستمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان باشند.

بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی در همدان در حال برگزاری است و برگزیدگان خود را طی مراسم افتتاحیه در روز 30 مهر معرفی می کند.