به گزارش خبرنگار تئاتر برنا، در دومین روز بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر - یکشنبه 17 بهمن- نمایش‌های "قصه‌های من و تو رستم و شاهنامه" ، "مقتل" و "درباره ماهان" در سه شهر روی صحنه می‌روند.


نمایش "قصه‌های من و تو رستم و شاهنامه"

نمایش "قصه‌های من و تو رستم و شاهنامه" نوشته حسن باستانی به کارگردانی مریم معترف که برای گروه سنی 8 تا 12 سال طراحی و تولید شده است، امروز در کرج اجرا می‌شود. 

این نمایش با تلفیقی از بازیگر و عروسک اجرا می‌شود که تعدادی از داستان‌های شاهنامه همچون رستم و اسفندیار، رستم و سهراب و زال و رودابه را روایت می‌کند.

در "قصه‌های من و تو رستم و شاهنامه" بازیگرانی چون ناصر آویژه، محسن علی محمدی و میترا شجاعی ایفای نقش می‌کنند.
 
نمایش "مقتل"
همچنین نمایش "مقتل" نوشته مشترک محمودرضا رحیمی و فرهاد نقدعلی، با کارگردانی محمودرضا رحیمی که پیش‌تر در تالار اصلی مجموعه تئاترشهر اجرا شده بود، امروز در بجنورد روی صحنه می‌رود.

"مقتل" به بازخوانی نسخ و بازسازی تصاویری از 10 فراز عاشورا اختصاص دارد.

در این نمایش بازیگرانی چون میرطاهر مظلومی و مجید جعفری و . . . ایفای نقش دارند و فردین نظری، آرش میرطالبی، سیاوش دیهیمی، احسان کریمی، محمد ا. . . دادی، بهنام نعیمی و امیر رحیمی بازی سازان و نسخه خوانان این نمایش هستند.


"درباره ماهان"
این نمایش نوشته سیامک افسایی است که با کارگردانی یعقوب صدیق‌جمالی امروز در شهر گرگان روی صحنه می‌رود.

در نمایش "درباره ماهان" ژیلا آل رشاد،‌ ساناز مظفری، جمال ساقی‌نژاد، سعیده حامد، مروارید رمضانی، کامیار شکیبایی و سیامک افسایی ایفای نقش می‌کنند.

این نمایش، روایت گم شدن ماهان است در میان رویدادهای پیچ در پیچ زندگی دوگانه‌اش، از زبان صبا"همسرش" ، آیدا "دوستی عاشق"، آیه "همراهی غریب"، معین "نه دوست و نه دشمن"، تاتیانا "رفیق نیمه راه" و شمس‌الدین "شخصیت تنها".