به گزارش سرویس فرهنگ و هنر، غلامرضا منتظری مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان درباره برگزاری جشنواره تئاتر فجر در استان گلستان گفت:‌ جشنواره تئاتر فجر فرصت مناسبی برای ارزیابی كیفی آثاری است كه طی یك سال به مرحله تولید رسیده‌اند. این اقدام قیاسی است كه نتایج روشن و شفاف را به گروه‌های شهرستانی ارائه می‌كند تا در سال آینده با توان بیشتری در این جشنواره شركت كنند.
 
وی افزود: بی‌شك وقتی جشنواره‌ای با مقیاس ملی و بین‌المللی در یك استان برگزار می‌شود، ارتقاء طرازهای فرهنگی هنری آن شهر را به دنبال خواهد داشت كه در این حركت علاوه بر ارزیابی آثار، ضریب امیدواری جامعه فرهنگی به سیاست‌های دولت نیز افزایش پیدا می‌كند و عدالت محوری برپا می‌شود و این امر شور و انگیزه هنرمندان را برای تولید و رشد هنر دینی رقم می‌زند.

منتظری در ادامه درباره نحوه برگزاری این جشنواره در استان گلستان بیان كرد: تبلیغات جشنواره تئاتر فجر در سراسر استان هم به شكل محیطی ـ بنر و پوستر ـ و هم رسانه‌ای به دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها، انجمن‌های هنری، مراكز آموزشی و تمامی علاقه‌مندان به هنر و هنرمندان اعلام شده است.

وی افزود: همچنین در هر روز از برگزاری این جشنواره در استان گلستان سهمیه‌ای برای خبرنگاران، نویسندگان و هنرمندان در نظر گرفته شده كه به صورت رایگان در اختیار این آنان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اولین اجرا در این استان، كه نمایش گروهی از كشور آذربایجان است، خاطر نشان كرد: پس از هر اجرا جلسه نقد و بررسی آن نمایش با حضور كارگردان، نویسنده و تعدادی از بازیگران برگزار می‌شود كه برپایی این جلسات باعث افزایش تجربیات هنرمندان استان گلستان خواهد شد.
 
وی در پایان پیشنهاداتی درباره نحوه برگزاری جشنواره تئاتر فجر ارائه كرد و گفت: اگر شرایطی فراهم شود كه گروه‌های نمایشی سراسر كشور بتوانند در تهران و سایر استان‌های میزبان، اجراهای برگزیده در سطح ملی و بین‌المللی را به نمایش بگذارند، می‌توانند در رشد هنر تئاتر نقش بسزایی داشته باشند.

وی اشاره كرد: همچنین می‌توان با ضبط مجموعه آثار اجرایی جشنواره تئاتر فجر، به عنوان شیوه‌ای برای آموزش علمی تئاتر در استان‌های كشور از آن بهره گرفت.

بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از 16 بهمن تا اول اسفند در تهران و چند استان از جمله خراسان شمالی، گیلان و گلستان برگزار می‌شود.