عباس غفاری از هنرمندان و فعالان رسانه ای عرصه تئاتر با حکم مدیر کل هنرهای نمایشی، به سمت مدیر روابط عمومی این اداره کل منصوب شد.

به گزارش سرویس تئاتر و موسیقی خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی مركز هنرهای نمایشی، حسین طاهری در حکم خود با تکیه بر سوابق و توانمندی های عباس غفاری، بر جریان سالم اطلاعات و انتشار بسامان اخبار و تعامل سازنده و به‌ قاعده روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی با مخاطبان و اهالی تئاتر کشور تاکید کرده است.

در این حکم همچنین مدیرکل هنرهای نمایشی از عباس غفاری خواسته است از توانایی های همه همکاران و ظرفیت‌های سپهر رسانه‌ای کشور برای تعالی جایگاه هنر نمایش در ایران و جهان استفاده کند.

حکم مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:

«برادر گرامی جناب آقای عباس غفاری
جریان سالم اطلاعات و انتشار بسامان اخبار و تعامل سازنده و به‌قاعده با مخاطبان و اهالی تئاتر کشور، در گرو عملکرد بایسته روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی است.
از این‌رو، و با عنایت به شناخت، تخصص، توانمندی‌ها و سوابق ارزشمندتان در این عرصه، شما را به عنوان «مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی» منصوب می‌کنم.

امیدوارم با برنامه‌ریزی مطلوب و بهره‌مندی از توانایی‌های همه همکاران و ظرفیت‌های سپهر رسانه‌ای کشور، و نیز تعامل جدی و هم‌افزا با هنرمندان، کارگزاران تئاتر و نیز اصحاب رسانه، در تعالی جایگاه هنر نمایش در این مرز و بوم و جهان، موفق باشید.

لازم است از زحمات جناب آقای پیمان شریعتی در دوران تصدی این مسئولیت، سپاسگزاری و برایشان در تصدی مدیریت اجرایی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی عروسکی تهران، آرزوی توفیق کنم.»

عباس غفاری که متولد سال 1348 در تهران است،‌ بیش از دو دهه در زمینه های کارگردانی و بازیگری تئاتر فعالیت داشته و از فعالان رسانه ای و روابط عمومی این عرصه هنری نیز به شمار می آید.

او که دارای مدرک مدیریت و بازاریابی تئاتر از بریتیش کانسیل است و دوره های آموزشی هنری متعددی را گذرانده،‌ در عرصه رسانه و روابط عمومی فعالیت هایی چون پنج سال سردبیری برنامه رادویی هفت اقلیم (رادیو فرهنگ)، پنج سال دبیر اجرایی برنامه رادیویی جمعه‌ها با تئاتر (رادیو فرهنگ)، یک دوره دبیر اجرایی کاتالوگ جشنواره تئاترفجر، سه دوره عضویت در تحریریه کاتالوگ و بولتن جشنواره تئاتر فجر، هشت سال دبیر اجرایی و سردبیر ماهنامه «نقش آفرینان»، عضو مؤسس و هیئت مدیره انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر، مدیریت روابط عمومی تالار سنگلج، سه دوره دبیر اجرایی جشنواره تئاتر بانوان و همکاری با روزنامه‌های اعتماد، تهران امروز، خبر جمعه، سایت ایران تئاتر، خبر و ... را در کارنامه خود دارد.