حسین طاهری مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی طی حکمی دکتر اردشیر صالح پور را به عنوان دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منصوب کرد.

به گزارش سرویس سینما و تئاتر به نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، متن این حکم آمده به شرح زیر است:
برادر گرامی جناب آقای دکتر اردشیر صالح‌پور

جشنوارة بین‌المللی تئاتر فجر جریان پویای زندگی است و نمایش حیات و سبزینه‌هایش در گسترة تئاتر این مرز وبوم؛ و جایگاه‌اش را صد البته مرهون تلاش و خلاقیت یکایک هنرمندان ایران‌ِ اسلامی و همة دست‌اندرکاران و مجریان امر است.
با امعان نظر به مرتبت والای جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سپهر هنرهای نمایشی، و عنایت به تخصص و تجربیات ارزندة جناب‌عالی در این حوزه، شما را به عنوان «دبیر سی‌وسومین دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر» منصوب می‌نمایم.
برگزاری هرچه باشکوه‌تر این رویداد هنر نمایش با مؤلفه‌های سال اقتصاد و فرهنگ، و در طراز انقلاب اسلامی ایران، با بهره‌مندی از حداکثر ظرفیت تئاتر کشور و عرصه‌های بین‌المللی، و استفاده از توان و مشارکت همة هنرمندانِ گران‌سنگ و فرهیخته با گونه‌گونی سلایق و علایق، و نیز دست‌اندرکاران اجرایی و میسور است، که ان‌شاالله با مشاوره همه‌سویه، مداقه تام و برنامه‌ریزی هدف‌مند شما محقق شود. توفیق‌تان را درتصدی مسئولیت پیش‌رو، از حضرت حق خواستارم."
دکتر اردشیر صالح‌پور نویسنده، پژوهشگر، کارگردان و مدرس تئاتر متولد 1336 ایذه و صاحب مدرک دکترای تخصصی پژوهش هنر از دانشگاه هنر است.
از او آثاری چون "گرامافون ونمایش"، "بنفشه‌های سوگوار"،" پیکرک‌ها"، "عروسک‌ها و صورتک‌های ایران باستان" به چاپ رسیده است. صالح‌پور بیش از ده عنوان نمایش‌نامه نوشته، چند نمایش را کارگردانی کرده و سابقه بازیگری در تئاتر را نیز دارد.
مدیریت تئاتر استان‌های کشور، عضویت در کانون ملی منتقدان تئاتر، مدیریت اجرایی جشنواره‌های تئاتر، مدیریت پخش هنری انجمن موزه‌های جهانی(ایکوم ایران) و دبیری جشنواره تئاتر عروسکی نیز در کارنامه صالح‌پور دیده می‌شود.
او سابقه 20 ساله تدریس در دانشکده‌های مختلف هنری را دارد و عضو هیات علمی فرهنگ و هنر است.