به گزارش خبرگزاری برنا،حسین طاهری در حاشیه مراسم رونمایی از « فرهنگ جامع تئاتر دفاع مقدس» با بیان این مطلب افزود: اینکه بتوانیم با زبان هنر به ویژه هنر نمایش رشادت ها، ایثارگری ها، حوادث و اتفاقات دوران هشت ساله دفاع مقدس را ثبت و ضبط کنیم ضرورتی است که باید بیشتر از اینها به آن توجه شود.

وی ادامه داد: هر آنچه در این فضای ارزشمند بتواند از زبان هنر مورد توجه و بررسی قرار گیرد به طور حتم بر ماندگاری و ارزشمند تر شدن این جریان مقدس کمک خواهد کرد. ما باید بتوانیم با کمک نهادها و مجموعه های دولتی و غیر دولتی فعال در حوزه دفاع مقدس و با استفاده مناسب از اسناد به جای مانده جنگ تحمیلی فضا را به سمتی ببریم که دوران هشت ساله دفاع مقدس محدود به هفته ها و ایام خاص نشود و آثار نمایشی مرتبط با این حوزه بتواند در طول سال میزبان تماشاگران باشد.

مدیر کل هنرهای نمایشی در بخش پایانی صحبتهای خود تصریح کرد: اداره کل هنرهای نمایشی همانند سایر مجموعه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده حمایت از تولیدات هنرمندان شریف تئاتر در عرصه دفاع مقدس است چرا که معتقدیم تلاش های 8 ساله مردم ایثارگر کشورمان در جنگ تحمیلی باید بیشتر از اینها ظهور و بروز پیدا کند.

دفتر سوم « فرهنگ جامع تئاتر دفاع مقدس» به کوشش دکتر مهدی حامد سقایان با حمالیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس چندی پیش با حضور جمعی از خانواده معظم شهدا، هنرمندان ، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، فرماندهان لشگری و کشوری در سالن مشاهیر تئاتر مجموعه تئاتر شهر رونمایی شد.

برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com و برای تهیه و یا رزرو بلیت آثار نمایشی به صحنه رفته در تئاتر شهر به آدرس www.gishetheater.ir مراجعه کنید.