به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا،  علی زارعی نجفدری مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی پس از بازدید از شرکت چاپ و صحافی جنرال پک یونان گفت: این کشور برای همکاری‌ در زمینه چاپ، نشر و توزیع کتاب از موقعیت مناسبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه باید مسیرهای مختلفی برای توزیع کتاب‌هایی که به زبان‌های خارجی و در قالب سیاست ترجمه معکوس، منتشر می‌شود مورد بررسی قرار گیرد، افزود: یونان می‌تواند یکی از این مسیرها باشد.

زارعی نجفدری افزود: این کشور، مرکز تمدن اروپا است.

مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی با اشاره سوابق درخشان انتشارات علمی و فرهنگی در زمینه تولید و توزیع کتاب‌های فاخر،گفت: تلاش ما در انتشارات علمی و فرهنگی، ترجمه آثار برگزیده به زبان‌های دیگر و متناسب با نیازهای فرهنگی مناطق مختلف در سال‌های اخیر است که البته اجرای این سیاست با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد.

به هنگام حضور مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی در شرکت جنرال پک، الکسیس اپوستولوپلس مدیرعامل این شركت، به ارایه توضیحاتی در مورد فعالیت‌های آن پرداخت و خواستار همکاری با انتشارات علمی و فرهنگی شد.

وی درباره توانایی‌های انتشارات جنرال پک گفت، شرکت ما مهمترین شرکت فعال درصنعت چاپ و انتشار کتب و مطبوعات دریونان و یکی از شرکت‌های بزرگ چاپ و نشر درمیان کشورهای عضواتحادیه اروپا است.

در این بازدید محمدرضا پاكروان وابسته فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران درآتن نیز حضور داشت.پس از پایان این بازدید اعلام شد بزودی مدیرعامل شرکت جنرال پک از توانمندی‌های انتشارات علمی و فرهنگی بازدید خواهد کرد.