به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، فیلمنامه «یه حبه قند» به کارگردانی و نویسندگی رضا میرکریمی منتشر شد. همچنین پوسترها و عکس‌ها هنری این مجموعه سینمایی، به همراه مصاحبه اختصاصی با میرکریمی و  نقطه نظرات تعدادی از شخصیت‌های فرهنگی و هنری درباره فیلم،از اعم مطالب تشکیل دهنده این اثر است.

از بخش‌های جالب این کتاب، نظرات برخی از هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر در باره این فیلم است. مجید مجیدی (نویسنده و کارگردان)؛ فیلم یه حبه قند را جزو آثار ماندگار در تاریخ سینمای ایران دانسته است. بهروز افخمی (نویسنده و کارگردان) این اثر را ایرانی‌ترین فیلمی ذکر کرده که تا به حال دیده است. احمد مسجد جامعی (وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی) فیلم میرکریمی را اثری عنوان کرده که تصویر آشنایی از ایران نشان می‌دهد با وفاداری به جغرافیایی خاص و...

آنچه در این فیلمنامه منتشر شده آمده، آخرین تغییرات متن است تا لحظه اجرا، به همراه چند جمله بسیار کوتاه که در مراحل صداگذاری اضافه شده است. طبیعی است که بعضی بداهه‌گویی‌های بازیگران، که در صحنه‌های شلوغ تر، صرفا برای پر کردن فضای بازی‌شان هم زمان با جملات اصلی آمده، در متن نیست.

جملاتی هم که گاه همزمان توسط بازیگران ادا می‌شوند و یا پیش از پایان، زیر جمله‌ بازیگر دیگر ادامه می‌یابد، در متن چاپی به شکل کامل و مجزا آمده است.

گفتنی است؛ سوره مهر کتاب فیلم نامه «یه حبه قند» را در 2500 جلد و در قطع وزیری منتشر کرده است.