فاضل نظری در پاسخ خبرنگار ادبی برنا، دربارۀ این که چرا پیش از این برای انتشار «ضد» تردید داشت؟ جواب داد: فکر می‌کردم زمان مناسبی برای عرضه این کتاب نیست، هر اثر هنری باید به وقت خودش در اختیار مخاطب قرار گیرد در غیر این صورت میان هجمه‌ای از کارهای دیگر گم می‌شود.

به هر حال تصور می‌کنم الان زمان مناسبی برای نشر و توزیع «ضد» فرا رسیده است. وی دربارۀ این که غزل‌های گریه‌های امپراتور، از سایر آثارش عاشقانه‌ترند و بیشتر با مخاطب ارتباط برقرار کرده گفت: گریه‌های امپراطور متعلق به دوران جوانی و زمانی بود که سرم پر شور و شعف و عاشقی بود. از طرفی وقتی تنها شعر بگویی برای آن که احساست را نوشته باشی آثارت از جنس دیگری می‌شوند.
 
و ما زمزمه کردیم «هر آنچه از دل برآید/ لاجرم بر دل نشیند» نظری ‌خندید و گفت: بله همین طور است. من گریه‌های امپراطور را در زمانی سرودم که خیلی جوان بودم، احتمالا به این دلیل سروده‌هایم در گریه‌های امپراتور، عاشقانه‌ترند و به قول شما بیشتر از سایر آثارم توانسته با مخاطب ارتباط برقرار کند.
 
اما این که مجموعه‌های «اقلیت» و «آنها» به قول شما کمتر با مخاطب ارتباط گرفته شاید به خاطر این باشد که آنها سروده‌هایم در دوران مدیریتی‌ام در حوزۀهنری و در مجموع برای سال‌هایی است که شور جوانی از سرم پریده بود و درگیر زندگی بودم. چطور می‌توان توقع داشت وقتی شاعری عاشق و پر شر و شور نیست، شعرهایش بتواند به مخاطب حس عاشقی منتقل کند؟

از طرفی در گریه‌های امپراطور فقط شعر می‌گفتم تا احساسات درونی‌ام را بروز دهم اما وقتی قواعد شعری را یاد گرفتی و فهمیدی مثلاً نباید در شعر بیاوری«من را» بعد می‌روی سراغ همۀ شعرهای قدیمی و همۀ «من را»ها را عوض می‌کنی و به جایش می‌نویسی «مرا» و اینجا به کار لطمه زده‌ای. 

همزمان با برگزاری دومین روز از نمایشگاه کتاب تهران، مجموعه اشعار فاضل نظری به ویژه مجموعه شعر «ضد» از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده در صدر پرفروش‌ترین آثار این ناشر قرار گرفت. در کنار این مجموعه شعر دو اثر «آنها» و «اقلیت» از سه‌گانه‌های این شاعر جزء پرفروش‌های سوره مهر در دو روز نخست نمایشگاه بود.