به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از سوره مهر، کتاب «دیالکتیک خرد و جامعه؛ دریچه‌ای رو به حقیقت» در زمینه مسائل جامعه‌شناختی و با نگاهی روشنگرانه و انتقادی به جامعه ایران روانه بازار می‌شود. این کتاب با بررسی مشکلات اندیشه ورزی در ایران به موانع و گذرهای خردورزی در حیات عمومی و همچنین دخالت قدرت در مسیر اندیشه می‌پردازد.
دکتر عماد افروغ درباره این اثر گفت: کتاب با نگاهی انتقادی و روش دیالکتیکی به مسائل ایران نگاه می‌کند و هماگونه که همه فرایندگراها و دیالکتیک ‌گراها ناثنویت‌گرا هستند، سعی شده با رویکردی معطوف به کل گرایی توحیدی جامعه را نسبت به امر توسعه سیاسی واجتماعی آگاه نماید.
افروغ در ادامه نگرانی خود را از شیوه خردورزی امروز اعلام داشته و در این رابطه خاطرنشان کرد: این کتاب راهی را نشان می‌دهد که گفتگو میان همه حوزه‌ها بدون هیچ‌گونه مانعی امکان پذیر شود و منافع ملی و اسلامی در صدرِ مسائل قرار گیرد.
نویسنده کتاب«دیالکتیک خرد و جامعه؛ دریچه‌ای رو به حقیقت» همچنین گفت: با در نظر گرفتن اینکه کرسی‌های آزاد اندیشی ما به هیچ نشان دهنده خردورزی و مسأله یابی نیستند، عرصه عمومی باید تلاش نماید تا زمینه‌ای برای روشنفکری مهیا شود.
وی در پایان با اشاره به کتابِ دیگرش «مناقشه حق و مصلحت و بن بست جنبش دانشجویی» که به تازگی از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ دوم رسیده است، گفت: این کتاب با شرح بیشتری نسبت به چاپ اول، به تمایز بین مصلحت اسلامی با مصلحت جناحی و شخصی پرداخته است. 
کتاب «دیالکتیک خرد و جامعه؛ دریچه‌ای رو به حقیقت» در 328 صفحه، قطع رقعی و در تیراژ 2500 جلد و با قیمت 15900 تومان منتشر شده است.