سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگفت‌وگو با خبرنگار ادبیات برنا، درباره هدفمند‌کردن یارانه‌ها در بخش مطبوعات اظهار کرد: در وزارت ارشاد از مدت‌ها قبل هدفمندی یارانه‌ها آغاز شده بود و دیگر اینگونه نیست که ما کاغذ در اختیار ناشرین و مطبوعات قرار دهیم بلکه این هدفمندی در اختیار دوستان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: چندین سال است که ما یارانه‌ها را به صورت هدفمند در اختیار دوستان قرار می‌دهیم و الان هم قرار نیست تغییری در یارانه‌ها داشته باشیم و اگر هم بر فرض مثال مشکلی برای توزیع مطبوعات پیش بیاید، دولت این را جبران خواهد کرد و هیچ جای نگرانی نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آنچه در برخی موارد عنوان می‌شود که یارانه‌ها حذف می‌شود تعبیر درستی نیست بلکه یارانه‌ها به صورت هدفمند و جهت‌دار در بخش مطبوعات و رسانه‌ها حرکت می‌کند.

حسینی همچنین درباره هرگونه تغییر در وزارت ارشاد، توضیح داد: تغییر دیگری نخواهیم داشت و آقای رامین هم در یکسال گذشته زحمات زیادی را متحمل شد ولی این اواخر به این جمع‌بندی رسیدیم که اگر تغییری در این معاونت انجام شود، شاید بتوانیم تعامل بهتری با اصحاب رسانه داشته باشیم.