مهرداد انتظاری نویسنده، مترجم و ناشر در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات برنا، با اشاره به کاربرد همه‌جایی کتاب‌های صوتی، اظهار کرد: مهم‌ترین ویژگی کتاب‌های صوتی امکان استفاده در موقعیت‌ها و مکان‌های مختلف است. یک فرد به راحتی می‌تواند در هنگام کار، رانندگی، استراحت، پیش از خواب و ... از کتاب‌های صوتی استفاده کند و همین ویژگی به موفقیت چنین آثاری کمک می‌کند. 

وی افزود: البته کتاب خواندن لطفی دارد که این لطف و لذت هیچ گاه در شنیدن کتاب صوتی نیست اما برای داشتن هر دو در کنار هم، می‌توان تدبیری اندیشید که کتاب صوتی به همراه کتاب، منتشر شود و مخاطب هر دو را با هم داشته باشد. این اتفاق در زمان کودکی نسل ما افتاده بود و کاست‌های قصه همراه با کتاب منتشر می‌‎شدند. 

مدیر نشر "فرادیدنگار" همچنین درباره هزینه تولید کتاب صوتی نیز گفت: تولید چنین آثاری هزینه زیادی ندارد و من معتقدم اگر ناشران، به صورت همه‌گیر دست به چنین اقدامی بزنند، حتما در بازار نیز موفق خواهند شد. ما ظرفیت تولید چنین آثاری را در کشور داریم، امکانات هم موجود است و به طور حتم با بازدهی خوبی نیز روبه رو خواهیم شد. 

انتظاری با تاکید بر این که صدا، ماندگار است، تصریح کرد: صدا چیزی است که همیشه ماندگار خواهد بود و هیچ گاه زوال نخواهد داشت. هیچ کس جاودانه نیست و همه روزی از دنیا می‌روند. با تولید چنین آثاری می‌توان گنجینه‌ای از صدای نویسندگان و شاعران را داشت که در آینده بسیار مورد توجه قرار خواهند گرفت. 

وی قرار است در صورت توافق، در آینده یک کتاب صوتی داستان با صدای رشید کاکاوند را تولید و روانه بازار نشر کند و معتقد است که حتما این اثر با استقبال فراوان روبه رو خواهد شد.