به گزارش سرویس فرهنگ‌وهنر برنا، بهمن دری معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در جلسه شورای مدیران معاونت سخن می گفت با اشاره به ثبات قیمت کتاب و حتی کاهش آن با توجه به اجرا شدن طرح هدفمند کردن یارانه ها  افزود : با برنامه ریزی های صورت گرفته و با توجه به اینکه حوزه فرهنگ از پیشگامان  اجرای این طرح ( با حذف یارانه های کاغذ از سال 86) به شمار می آید  قطعا شاهد افزایش قیمت کتاب ها نخواهیم بود .

وی  طرح هدفمند کردن یارانه ها را طرحی ملی و الگوی مناسب برای منطقه و حتی کشور های دیگر  دانست و ادامه داد: جزء معدود کشور های هستیم که این طرح را دراین سطح اجرا می کنیم و  در حقیقت هدفمند سازی یارانه ها در راستای  اجرای شدن  سند چشم انداز 1404  صورت می گیرد و عزمی ملی می طلبد.

معاون امور فرهنگی خاطر نشان کرد: همانگونه احتمال افزایش قیمت برخی کالا را خواهیم داشت موج کاهش قیمت ها را نیز در برخی اقلام شاهد خواهیم بود و در نهایت  پ‍یش بینی می شود که  بزودی  یک دوره ثبات ایده آل برسیم و این طرح ملی با موفقیت کامل رو به رو شود .

دری صرفه جویی و درست مصرف کردن را از پی‍امد های این طرح دانست و گفت : صنعت چا‍پ  و نشر کشور آمادگی لازم را برای سربلند بیرون آمدن از این آزمون  دارد و قطعا با ابزارهای کنترل بازار می توانیم  جلوی افزایش قیمت احتمالی راگرفته و حتی شاهد کاهش آنها باشیم .

وی اعتبار درنظر گرفته شده برای خرید کتاب ها و تغییر در آیین نامه خرید کتاب را از ابزار و محور های کنترل قیمت کتاب عنوان کرد و گفت : بودجه 200میلیارد ریالی ‍ خرید کتاب و  تغییر شیوه خرید در کمیته خرید  می تواند اقدام حمایتی مناسبی برای کاهش قیمت کتاب ها نیز  باشد .