به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، جشنواره کتاب نفیس و نسخ خطی ایران به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران همچنین با همكاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرهنگستان هنر، کتابخانه مجلس شورای اسلامی، کمیته ملی یونسکو در ایران و موسسه فرهنگی هنری فرانگر سبز از 23 تا 27 بهمن امسال برگزار می‌شود.

این جشنواره با محوریت "قرآن، نهج البلاغه و سایر كتب مذهبی نفیس"، "دیوان‏های شعر نفیس"، "کتب ایرانشناسی نفیس"، "کتب نفیس هنری در رشته‏های مختلف" و "کتب نفیس چاپ شده از روی نسخ خطی" برگزار خواهد شد.

بنا بر این گزارش، ارتقای کیفی جریان تولید کتاب نفیس در صنعت نشر ایران و ارائه راهکارهای این امر، بستر سازی جهت معرفی میراث مکتوب ایران از طریق چاپ حداکثر عناوین نسخ خطی نفیس، کمک به ارتقای علمی محتوای کتب نفیس ایرانی، تشویق ناشران به چاپ کتب نفیس، ترویج فرهنگ استفاده از کتب نفیس و ارتقای دانش عمومی در خصوص نگهداری و حفظ نسخ خطی از جمله اهداف برپایی این جشنواره است.

علاقمندان به شرکت در جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می‏توانند به نشانی سایت www.ketabenafis.irمراجعه و یا با دبیر خانه دائمی جشنواره موسسه فرهنگی هنری فرانگر سبز با شماره تلفن 44019800 تماس حاصل کنند.