به گزارش خبرنگار ادبیات برنا به نقل از پایگاه خبری انتشارات سوره مهر، این همایش در راستای هم‌اندیشی و ارائه راهکارها درباره چگونگی استفاده و بهره گیری از رسانه‌های اجتماعی در بحث کتاب و کتاب‌خوانی، با حضور استادان دانشگاه و پژوهشگران این حوزه برگزار می‌شود. 

اولین سخنران این همایش مسعود کوثری استاد دانشگاه تهران است که با موضوع «شبکه‌های اجتماعی، اجتماعات تفسیری و رمان‌خوانی در ایران» به ارائه سخنرانی می‌پردازد.  نقش رسانه‌های اجتماعی در ترویج کتابخوانی» عنوان سخنرانی دکتر محمد سلطانی‌فر است و دکتر حسینعلی افخمی استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی هم با موضوع «جایگاه نقد و معرفی کتاب در رسانه‌های اجتماعی» سخنرانی خواهند کرد. 

همچنین در این همایش دو مقاله با عناوین «رسانه‌های اجتماعی و کتاب؛ بازگشت عموم و باز نشر کتاب» و «شبکه‌های اجتماعی کتاب محور و ارائه راهکارهای بومی» توسط جواد افتاده و ابراهیم اسکندری پور پژوهشگران حوزه رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌شود.

سخنرانی محمد سلیمانی‌نیا فعال حوزه نشر و رسانه‌های اجتماعی با موضوع «کاربرد شبکه‌های اجتماعی برای ناشران ایرانی» از دیگر قسمت‌های این همایش است. 

بر همین اساس طی فراخوانی از علاقه‌مندان این حوزه دعوت شد در این زمینه مقالات خود را ارائه دهند که در این مدت مقالات متعددی ارسال شد و  تعداد شش عنوان از این مقاله‌ها در فصلنامه «کتاب مهر» که همزمان با این همایش منتشر می‌شود، ارائه شده است. 


«ویکی‌ها و تولد نسل جدیدی از کتاب» از محمد مهدی مولایی، «فعالیت‌های گروهی کتاب محور در شبکه‌های اجتماعی مجازی» از علی اکبر اکبری تبار و «شبکه‌های اجتماعی؛  پیدایش و تحولات» از مرضیه خلقتی به همراه دو مقاله فوق در این فصلنامه ارائه شده است. 


همچنین دو عنوان مقاله «چالش‌ها و فرصت‌های رسانه‌های اجتماعی» از آندره کاپلن و مایکل هانلین و «تداوم و تغییر در رسانه‌های اجتماعی» از برنی هوگان و انابل کوان هسه » هم که درباره آخرین دیدگاه‌ها در زمینه نقش رسانه‌های اجتماعی است ترجمه و در این فصلنامه منتشر شده است. 

«همایش رسانه‌های اجتماعی و کتاب» ساعت 14 تا 18، سیزدهم دی ماه در تالار مهر حوزه هنری به نشانی خیابان حافظ ، تقاطع سمیه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود. 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 15-66477012 تماس حاصل کنند. حضور در این همایش برای علاقه‌مندان آزاد است.