به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان،کانون پرورش فکری به عنوان سازمانی که دارای نزدیک به نیم قرن سابقه است طی دو سال گذشته با گسترش فعالیت‌های خود در حوزه‌ی ترویج کتاب و کتاب‌خوانی باعث شده تا آمار مطالعه کتاب در میان اعضا و مربیانش 22 درصد افزایش یابد.

در این میان، دست‌اندرکاران کانون هم‌زمان با برگزاری بیست و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی با برپایی یک آیین ویژه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون تهران و 31 آیین دیگر در استان‌های مختلف کشور از مدیران کل، کارشناسان و مربیانی که با برنامه‌ها و ایده‌های خلاقانه‌ی خود به ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در جای جای میهن کمک کرده‌اند، قدردانی می‌کند.

آیین ملی کانون روز سه شنبه 28 آبان برگزار می‌شود و طی این مراسم، پنج مرکز ثابت، 3 مرکز سیار شهری و روستایی، یک کتاب‌خانه پستی موفق و همچنین 2 مترجم و یک مولف که کتاب‌های آنان بیشترین آمار امانت کتاب در مراکز کانون کشور را به خود اختصاص داده‌اند، معرفی و با اهدای جایزه از آنان تقدیر خواهد شد.

همچنین 5 مدیرکل موفق کانون به دلیل جهت‌گیری برنامه‌های‌شان به سمت ترویج کتاب‌خوانی، 5 مدیر کل دیگر کانون به دلیل اجرای یک یا چند طرح کتاب‌خوانی که باعث تحرک این امر در استان‌های آنان شده است، 5 طرح موفق اجرا شده در این حوزه، و 5 کارشناس موفق در زمینه کتاب‌خوانی نیز در این آیین معرفی می‌شوند.

علاوه بر این،از 10 عنوان کتاب‌های جدید انتشارات کانون و 3 عنوان کتاب‌های معاونت فرهنگی کانون در این آیین رونمایی می شود.

آیین ویژه قدردانی از همراهان توسعه و ترویج فرهنگ کتاب ‌و کتاب‌خوانی در ساعت 9 صبح روز یاد شده در مرکز آفرینش‌های فرهنگی، هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران و با مشارکت اداره کل کانون استان تهران برگزار می‌شود.بیست و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی از روز 25 آبان آغاز شده است و تا 2 آذر در سراسر کشور ادامه می‌یابد