به گزارش خبرنگار اندیشه برنا، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه مدیران و معاونان وزارت ارشاد، اهالی رسانه و هنرمندان صبح امروز (یکشنبه) با حضور درحرم امام با آرمان‌های امام خمینی (ره) تجدیدمیثاق کردند.

بنابراین گزارش در این مراسم که با حضور حجت الاسلام دعایی مدیر مسوول روزنامه اطلاعات، محمدزاده معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد، جوانفکر مدیر عامل خبرگزاری ایرنا، شمقدری معاونت سینمایی ارشاد برگزار شد، سید محمد حسینی ضمن تقدیر از حضور اهالی فرهنگ و هنر برای تجدید میثاق با آرمان های امام راحل به قرائت نجوایی پرداخت و گفت: انقلاب امام درختی ریشه دار بود که امروزه سر به فلک کشیده و هر سال پربارتر می‌شود.

وی ادامه داد: به نام نامی یزدان و به نام خالق خمینی (ره) که مانند جد بزرگش ریشه‌های نهضت محمدی را به روی ذهن‌های بزرگ گشود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اماما، رهبرا ای کاش بودی و می دیدی همراهانت به دنبال آرمان‌های مقدس و وصیت‌نامه تو، تمام عزم خود را صرف پیاده‌کردن آرمان‌های تو کرده‌اند.

حسینی ادامه داد: ای پیر، ای خمینی کاش می‌بودی و می‌دیدی که تا قیامت در تمام دنیا قیامت برپا کردی و نظرگاه و نفوذت در مصر و یونان و لبنان نفوذ کرده و مردم از عمق جان، تو را طلب می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه هر چه زمان می‌گذرد، حسن و نیکی امام بیشتر مشهود می‌شود، به فرمایشات امام درباره مصر اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) با روح عرفانی خود بسیاری از اتفاقات را درک می‌کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: اماما قامت سرو و قیامت/ تا قیامت حی رعنا باد.

به گزارش برنا در ادامه این مراسم، جلیل رسولی استاد خط و خوشنویسی که دیوان اشعار امام خمینی (ره) به قلم وی منتشر شده در سخنانی کوتاه گفت: این تجدید میثاق سبب شد که من به یاد خاطرات خوشنویسی دیوان اشعار امام و روزی که شعر زیبای امام را با عنوان "من به خال لبت ای دوست گرفتار شدم" را می‌نوشتم، بیفتم.

وی با بیان اینکه از اشعار امام خمینی(ره) خط من برکت گرفت، گفت: امیدوارم در روز قیامت روح الله خمینی از من شفاعت کند.

همچنین در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد ادبی  مدیرعامل انجمن مفاخر و مشاهیر فرهنگی این تجدید میثاق با ایدئولوگ بزرگ امام خمینی(ره) را امری ضروری دانست و گفت: روح الله خمینی مردی است که در زمان ما انقلابی بنا کرد که دقیقاً در مسیر اهل بیت عصمت و طهارت بود و به نوعی این راه را دوباره زنده کرد.

ادبی تصریح کرد: حضرت امام دلیل و سرآمدی بوده که هنوز شأن و شخصیتش شناخته نشده است. ایشان مردی است که در عرصه فقه و عرفان، تربیت شاگردان، تأثیرگذاری بر قلوب و بسیاری از موارد دیگر بی‌نظیر بوده است.