به گزارش سرویس فرهنگ‌وهنر برنا، محسن پرویز داور بخش بزرگسال سومین دوره جشنواره داستان انقلاب گفت: تا زمانی که داوری به پایان نرسد، نمی‌توان درباره کیفیت آثار رسیده به جشنوار نظر قطعی داد اما به صورت اجمالی باید ذکر کنم که در میان آثار شرکت‌کننده در این دوره از جشنواره، دو نکته بارز است؛ حجم زیاد آثار و تنوع نگاه به موضوع انقلاب اسلامی است.

وی افزود: آثار شرکت‌کننده در سومین دوره جشنواره داستان انقلاب، نگاه متفاوتی به موضوع انقلاب داشته‌اند که این نگاه معمولا در میان آثار دیده نمی‌شد و می‌توان گفت که کمتر تکرار و کلیشه را می‌بینیم.

این نویسنده با بیان این که جشنواره، انقلابی در حوزه ادبیات داستانی است، تصریح کرد: این جشنواره انقلاب و جوششی را در حوزه نگارش و خلق اثر ایجاد کرده است.

پرویز تاکید کرد: جشنواره داستان انقلاب بدون هیچ پیش‌قراردادی فراخوان خود را اعلام می‌کند تا افرادی که تمایل دارند در موضوع کلان انقلاب اثری خلق کنند، با دست باز و از زاویه‌ مورد نظر خود، دست به نگارش بزنند و در این میان دبیرخانه فقط اثر خوب را انتخاب و منتشر می‌کند.

داور جشنواره داستان انقلاب معتقد است عملکرد جشنواره در ارائه فراخوان و دعوت از نویسندگان سالم‌ترین کاری است که می‌توان برای رشد ادبیات داستانی انقلاب کرد و نتایج نیز نشان می‌دهد این عملکرد به بار نشسته است.

وی افزود: به نظر من جشنواره داستان انقلاب اتفاق مبارکی است و می‌توانیم تجربه این جایزه را الگویی برای سایر بخش‌هایی که ضعف دارند و تصور می‌کنیم کار کمتری شده، قرار دهیم.

سومین جشنواره داستان انقلاب ساعت 16 روز یکشنبه 8 اسفندماه در تالار سوره حوزه هنری به کار خود پایان می‌دهد.