به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، محسن یگانه‌كاری مدیر اجرایی انجمن فرهنگی ناشران كتاب كودك و نوجوان در آستانه برگزاری نمایشگاه با اشاره به اینكه این نمایشگاه با سیاستگذاری متفاوتی در برگزاری سایر نمایشگاه‌ها روبرو است، گفت: ایجاد فضای رقابت كیفی میان ناشران از طریق راه اندازی بخش فروش متمركز كتاب یكی از رخدادهای مؤ ثر نمایشگاه امسال است.

وی افزود: در این شرایط كتب كودك و نوجوان با موضوعات یكسان از ناشران مختلف در كنار یكدیگر در بخش فروش متمركز عرضه خواهد شد و این فرصت را به مخاطب می‌دهد تا بهترین گزینه را انتخاب و تهیه كند در این بخش كتاب‌ها بر اساس گروه سنی طبفه بندی شده و به آسانی قابل شناسایی ، ارزیایی و خریداری است.
 
یگانه‌کاری ادامه داد: در این نمایشگاه قوی‌ترین ناشران كتاب و نوجوان بیش از هشت هزار عنوان كتاب، محصولات فرهنگی، آموزشی و كمك آموزشی، محصولات صوتی و تصویری و چند رسانه‌ای خود را در فضایی بالغ بر 1500 متر مربع در معرض دید مخاطب خود یعنی گروه سنی كودك و نوجوان (تولد تا 18 سال) قرار می‌دهند.

مدیر اجرایی انجمن فرهنگی ناشران كتاب كودك و نوجوان خاطرنشان کرد: در بخش فروش متمركز علاوه بر فروش كتاب‌های تازه چاپ شده و به روز (چاپ اول یا تجدید چاپ جدید) دو بخش دیگر شامل عرضه كتاب‌های حراج و كتاب‌های ارزان را نیز در اختیار داریم.
 
وی تصریح کرد: در این دو بخش كتاب‌های كودك و نوجوان با چاپ قبل از سال 1380 با تخفیف تا حدود 50 درصد و در بخش كتاب‌های ارزان بعد از سال 1380 كه تجدید چاپ شده جدید آن نیز در بازار موجود باشد عرضه خواهد شد. 

یگانه‌کاری در پایان از وزارت آموزش و پرورش، ادارات مختلف آموزش و پرورش در شهرستان‌ها و مدارس سراسر كشور خواست تا با برقراری ارتباط با دبیرخانه این نمایشگاه شرایطی فراهم آورند تا دانش آموزان مقاطع مختلف پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان ضمن بازدید از نمایشگاه از تخفیف وی‍ژه مخصوص مدارس برای خرید كتاب، نرم افزار و بسته های فرهنگی عرضه شده برخوردار شوند.

بنا بر این گزارش ساعت بازدید از این نمایشگاه از ساعت 9 الی 19 می باشد و علاقمندان جهت كسب اطلاعات بیشتر می‏توانند با تلفن 8 – 88918836 در تهران با دبیرخانه سومین نمایشگاه كتاب كودك و نوجوان تهران تماس گرفته و از شرایط ویژه مشاركت مطلع شوند.