به گزارش خبرنگار ادبیات برنا، کتاب‌های "شورش اشرافیت بر جمهوریت" حمیدرضا اسماعیلی، "نظریه فتنه" حجت الاسلام روح‌الله حسینیان،‌ "روز شمار هشت ماه نبرد مقدس" امیرحسین ثابتی منفرد، "نظرسنجی‌های خارجی انتخابات دهم ریاست جمهوری"‌ حسینعلی مددی، "10/9" نوشته حسین قدیانی و "تقلب بزرگ" فرشاد مهدی‌پور آثاری هستند که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی تولید شده و امروز طی مراسمی تقدیر خواهند شد. 

حجت الاسلام حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون سیاست داخلی و شوراها و عضو فراکسیون روحانیون، رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، غلامعلی حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و حسین قدیانی در این برنامه سخنرانی خواهند داشت. 

همچنین قرار است ضمن تقدیر از 6 اثر از چهار کتاب "شورش اشرافیت بر جمهوریت"، "نظریه فتنه"،‌ "روز شمار هشت ماه نبرد مقدس"، "نظرسنجی‌های خارجی انتخابات دهم ریاست جمهوری" نیز که به تازگی منتشر شده‌اند، رونمایی خواهد شد. 

"شورش اشرافیت بر جمهوریت" در در 320 صفحه، دو هزار و 500 نسخه، با قیمت سه هزار و 700 تومان حوادث پس از انقلاب اسلامی را ریشه‌یابی می‌کند. "نظریه فتنه" نیز در 332 صفحه، دو هزار و 500 تومان و با قیمت سه هزار تومان به قلم حجت الاسلام حسینیان فتنه،‌ نظریه فتنه در قرآن،‌ فتنه در زمان امیرالمومنین (ع) و ... را بررسی می‌کند. 

همچنین کتاب "روز شمار هشت ماه نبرد مقدس" در 904 صفحه، دو هزار و 500 نسخه و با قیمت 12 هزار تومان روزشمار 22 خرداد تا 22 بهمن سال 88 است و کتاب "نظرسنجی‌های خارجی انتخابات دهم ریاست جمهوری" در 252 صفحه، ‌دو هزار و 500 تومان با قیمت دو هزار و 800 تومان به بررسی عملکرد سه رسانه خارجی و ارزیابی نظرسنجی‌های آنان می‌پردازد. 

کتاب "تقلب بزرگ" نوشته فرشاد مهدی‌پور در 104 صفحه، دو هزار نسخه و با قیمت یک هزار تومان و کتاب "10/9" حسین قدیانی نیز در 508 صفحه، دو هزار و 500 تومان و با قیمت 6 هزار تومان پیش از این توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده‌اند و بارها تجدید چاپ شدند. 

مراسم تقدیر از این 6 کتاب ساعت 15 تا 17 امروز در تالار سوره حوزه هنری به نشانی خیابان حافظ، تقاطع سمیه برگزار می‌شود.