به گزارش خبرنگار ادبیات برنا،‌ همایش بررسی عملکرد مرکز اسناد انقلاب در برابر فتنه 88 عصر امروز (سه‌شنبه) با حضور غلامعلی حدادعادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و رئیس فرهنگستان زبان و ادبی فارسی، حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان مدیر مرکز اسناد انقلاب اسلامی، نماینده مجلس شورای اسلامی و جمعی از چهره‌های روحانی و مسوولان در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

حداد عادل در این مراسم ضمن سپاس‌گذاری از مرکز اسناد انقلاب در انجام وظیفه خود در برابر فتنه 88 اظهار کرد: سال 88 در 32 سال پس از تاریخ انقلاب اسلامی، سال مهمی است. سالی که فراموش‌‌نشدنی و تعیین‌کننده است. این سال را می‌توانیم سال عبرت بدانیم که سراسر تشکیل شده از حوادث عبرت‌آموز بدانیم. 

وی افزود: برای بررسی این سال می‌توان بحث کرد که چه کسانی در این فتنه و در این سال باطن خود را آشکار کردند؛ کسانی که نزدیک به 30 سال پشت نقابی پنهان شده بودند و ماهیت واقعی خود را در این سال آشکار کردند. آن‌هایی که سال‌ها دم از ولایت فقیه زده بودند چگونه در عمل و به زبان بی‌اعتقادی خود را به ولایت فقیه نشان دادند. آن‌ها که قدرت طلب بودند اما خود را شیفته خدمت نشان دادند، برای عنوان زودگذر و فانی حاضر شدند چه حرف‌هایی بزنند و چه کارهایی بکنند. ضعف تشخیص خیلی‌ها که خود را صاحب تفکر راهبردی نظام می‌دانند در عمل مشخص شد. 

حداد عادل با اشاره به حوادث پس از انتخابات سال 88، ادامه داد: دیدیم که کسی می‌آید دو روز مانده به انتخابات در رسانه ملی خود را بسیجی معرفی می‌کند و معتقد به ولایت فقیه و فردای آن روز در گفت‌وگو با مجله تایم آمریکا مصاحبه می‌کند و می‌گوید که "ما تظاهرات خیابانی را بعد از انتخابات ادامه می‌دهیم تا رهبری به افکار عمومی احترام بگذارد" و اعتقادات خود را این طور آشکار می‌کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: سال 88 سال عبرت‌ها و حیرت‌ها بود. آیا حیرت نمی‌کنید از کسی که در تمام سال‌های بعد از اشغال لانه جاسوسی آمریکا، تکیه بر دانشجویان پیرو خط امام (ره) داشت اما در این سال به مناسبت 13 آبان بیانیه صادر می‌کند و نظام اسلامی را محکوم می‌کند اما راجع به اشغال لانه جاسوسی چیزی نمی‌نویسد؟ از آمریکا خجالت می‌کشد؟‌ 

وی با تاکید بر این که سال 88 سال آشتی دوباره بعضی با منافقان بود، گفت: برخی بغض‌های درونی خود را نسبت به رهبر انقلاب آشکار کردند. هر کدام از این ماجراها شرح و بحثی دارد و اگر همه آنچه در رسانه‌ها پخش شود، گردآوری و منتشر شود دایره‌المعارف چندین مجلدی پدید می‌آید. 

به گفته حداد عادل سال 88،‌ سال ظهور و جلوه تازه‌ای از شخصیت رهبری انقلاب بود چراکه در این سال، ما یک ظهور و بروز دلپذیر و والا از ایشان را دیدیم؛ عمل به تکلیف، توکل به خدا، حکمت و بصیرت،‌ اراده، صداقت، رافت و مظلومیت. کسانی که بیش از مردم، رهبری را می‌‌شناختند از مردم عقب ماندند. 

وی در این باره افزود: سال 88 همچنین سال جلوه تازه‌ای از ملت هم بود. این ملت نشان داد که ملتی با بصیرت است و علی زمان را تنها نمی‌گذارد. حضور با شکوه ملت در 29 خرداد 88 مقدمه 9 دی ماه بود. دشمنان که از حوادث به خیال خام افتاده‌ بودند وقتی حضور مردم را در حماسه 9 دی دیدند برای همیشه خاموش شدند. 

حداد در پایان گفت: سال 88 در کنار همه تلخی‌ها و شیرینی‌ها سال بیدار شدن استعدادهای خفته نیز بود. جوانان با قلم‌‌های پرنشاط کتاب نوشتند و مقاله نوشتند و مصاحبه کردند و نشان دادند که چشمه انقلاب همچنان جوشان است و انقلاب گرفتار انقطاع نسل‌ها نشده است.