مومنی شریف در حكمی محمدرضا سنگری را به عنوان مسئول دفتر "هنر و ادبیات عاشورایی" در حوزه هنری منصوب كرد.
به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در متن این حكم آمده است: «ادبیات آیینی میراث رستاخیز عظیمی است كه در صبح نینوا جان ها را مشتاق خورشیدی نمود كه بر فراز نیزه ها قرآن تلاوت می كرد. این شجره طیبه در عرصه انقلاب شكوهمند اسلامی جلوه ای صد چندان یافت.
بی شك جنابعالی از كسانی هستید كه با پژوهش های ارجمند و تالیفات گرانسنگ خود در باروری و گسترش آن سهمی بسزا دارید، لذا با عنایت به این پیشینه ارزشمند، مسئولیت دفتر هنر و ادبیات عاشورایی حوزه هنری به آن جناب محول می شود.
مومنی شریف در پایان این حكم ابراز امیدواری كرد تا حوزه هنری كه از دیرباز مفتخر به بهره مندی و الهام گیری از نهضت عاشورا ست، با برنامه ریزی و هماهنگی های دفتر تازه تاسیس " هنر و ادبیات عاشورایی" بیش از گذشته نسل انقلاب اسلامی را از سرچشمه فرهنگ عاشورایی سیراب كند.»
گفتنی است محمدرضا سنگری متولد اول آبان 1333 در شوش و فارغ‌التحصیل دكترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران است. او تا به امروز در بسیاری از همایشهای سراسری شعر دفاع مقدس و شبهای شعر دفاع و مقاومت حضور داشته و در جلسات متعدد آن به نقد و بررسی شعر دفاع مقدس و ادبیات پایداری پرداخته است. كتاب «بررسی ادبیات منظوم دفاع مقدس» این نویسنده كه در سه جلد نوشته شده به عنوان برترین كتاب سال دفاع مقدس شناخته شده است.
از آثار او می توان به «سوگ سرخ»، «حنجره معصوم»، «زبان و ادبیات فارسی پیش‌دانشگاهی در جلدهای متعدد»، «كرشمه‌های قلم»، «یادهای سبز» و «پیوند دو فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس» اشاره كرد.