به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی را کوروش برزگر بر اساس طرحی از سیدامیرحسین هاشمی گیلان نوشته است.  
 
داستان مجموعه "نامدار" درباره حوادثی است که در شهر بروجرد در دوران استبداد محمد علیشاه قاجار و پس از ماجرای به توپ بستن مجلس توسط قزاق‌های روسی و دولتی اتفاق می‌افتد.
 
این مجموعه پس از بررسی‌های متعدد در شبکه افلاک لرستان و اداره کل سیمای استان‌ها مصوب شده و در حال حاضر تصویربرداری آن به نیمه رسیده است. تا پایان سال سریال "نامدار" از یکی از شبکه‌های سراسری پخش می‌شود.

در این مجموعه تلویزیونی مجید سعیدی، میرطاهر مظلومی، فرشید صمدی‌پورع محمد ساربان، محمدرضا عباس‌نژاد، صادق توکلی، خسرو دستگیر، اویشن بیکایی، غلام‌عباس گودرزی، مهدی شجای، مریم عبدلی، فریبا ترکاشوند، ناصر جودگی و سعید مقبری بازی می‌کنند.

عوامل این پروژه عبارتند از ناظر کیفی: ناصر صفار، برنامه‌ریز : علیرضا سلمان نصر، دستیار اول کارگردان: ولی اویسی، طراح صحنه و لباس: حسن هدایت، مدیر تصویربرداری: فرهاد صالحی، صدابردار: مرتضی دهنوی، طراح چهره‌پردازی: افروز بوجاریا، تدوین: مهرداد ناعمی، مدیر تولید: کامران مقدسی و عکاس: رضا رحمانی.