به گزارش خبرگزاری برنا،«باله ماسه‌ها»، گزینه اشعار رضا چایچی منتشر شد. در این کتاب، گزیده‌ای از شعرهای چایچی از سال 1366 که او به طور جدی سرودن شعر را آغاز کرد تا سال 1390 آمده است.

کتاب حاضر شامل گزیده‌ای از شعرهای سروده شده در مجموعه‌های قبلی چایچی شامل «بی‌چتر، بی‌چراغ»، «روزی به خواب می‌رویم»، «بر این تپه کوچک از صدای هیچ پرنده‌ای خبری نیست»، «بوی اندام سیب»، «مه چهره‌هایمان را با خود می‌برد» و «باله ماسه‌ها» است.

همچنین در این مجموعه، قسمتی از منظومه چاپ نشده «پس مسافر کشتی شده‌ایم» این شاعر تقدیم علاقه‌مندان شعرهای او شده است.

این کتاب یک «موخره» هم دارد که شامل نقدها بر اشعار رضا چایچی است. در این بخش به نوشته‌هایی از چهره‌هایی مانند هوشنگ گلشیری، عنایت سمیعی، علیرضا بهنام، حمیدرضا شکارسری، سیدعلی صالحی، حافظ موسوی، ضیاءالدین ترابی، علی‌اصغر شیرزادی، محمود معتقدی و عباس صفاری درباره شعرهایی از رضا چایچی، برمی‌خوریم.گزینه اشعار رضا چایچی با شعری به دستخط او آغاز شده است:

در هیچ یک نگنجیدم
نه درخت
نه پرنده
نه آسمان

فراتر
در کهکشان راهی است
که مرا به خود می‌خواند.

کتاب 313 صفحه‌ای گزینه اشعار رضا چایچی در شمارگان 1100 نسخه و با بهای 14 هزار و 500 تومان از سوی انتشارات مروارید راهی بازار کتاب شده است.

این ناشر همزمان گزیده‌ای از اشعار حافظ موسوی را منتشر کرده است. شاعر در پیش‌گفتاری بر این کتاب، به شرح مجملی از گذشته ادبی خود و کارنامه شعری‌اش پرداخته و در ادامه منتخبی از مجموعه‌ شعرهای «دستی به شیشه‌های مه گرفته دنیا»، «سطرهای پنهانی»، «شعرهای جمهوری»، «زن، تاریکی، کلمات»، «خرده‌ریز خاطره‌ها و شعرهای خاورمیانه» و «عکس‌های فوری» و همچنین شعرهای جدید او آمده است.


کتاب حاضر هم با شعری به دستخط شاعر این مجموعه آغاز شده است:

بعضی شعرها
مثل تیغ موکت بُری، تیزند
و رگ هوشِ آدمی را
در جا قطع می‌کنند

بعضی شعرها
مثل چاقویی کند
روح را می‌خراشند
اما نمی‌برند.

بعضی شعرها
مثل هواکشِ آشپزخانه‌اند
و دودها و بخارات زائد را
از مغز آدمی
بیرون می‌کشند.

بعضی شعرها
به هیچ دردی نمی‌خورند
اما همیشه فراوانند.

کتاب 290 صفحه‌ای گزینه اشعار حافظ موسوی هم در شمارگان 1100 نسخه و با بهای 13 هزار و 500 تومان راهی بازار کتاب شده است.