به گزارش سرویس فرهنگ‌وهنر برنا، بهمن دری معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره گفت: ظرفیت‌های فوق‌العاده برای برگزاری و اجرای فعالیت‌های فرهنگی در این مناطق وجود دارد که با احیای آنها می‌توان در به تصویر کشیدن آن روزگارهای مقدس و صحنه های جانبازی و همچنین انتقال فرهنگ شهادت به نسل جوان اقدامات ارزشمندی صورت دهیم.

بهمن دری حضور در کاروانهای راهیان نور را تداوم حركت رزمندگان و تجدید عهد و پیمان با مقام معظم رهبری دانست وادامه داد. : برپایی اردوهای راهیان نور در زمینه خنثی‌سازی تهاجم فرهنگی دشمن در میان جوانان این مرز و بوم نقش بسازی دارد و شناسایی ظرفیت های فرهنگی موجود دراین سرزمین و احیای آنها قطعا می تواند در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و عاشورایی به نسل آینده موثر واقع شود.

معاون امور فرهنگی گفت : به همین منظور طی ابلاغیه ای به موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران خواستار برگزاری نمایشگاه های از کتاب های دینی و تاریخ انقلاب و معاصر در این سرزمین مقدس شده ایم . ‌

وی  گفت: قطعا پرداختن و احیای ظرفیتهای فوق العاده فرهنگی موجود در این سرزمین می تواند بخشی از رسالت بر دوش نهاده شده مسولان فرهنگی کشور را کم کند و در حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر توطئه های استکبار و گسترش و ترویج ارزش‌های اسلامی میان جوانان موثر واقع شود .

طلایه، فکه و ذوالفقاریه از جمله مکانهای بود که معاون امور فرهنگی در این سفر معنوی در آنجا حضور یافت.