به گزارش خبرنگار ادبیات برنا، دهمین شماره دو هفته نامه هنرهای تجمسی ویژه اسفند 89 با همکاری سایه نیکان لو، عباس قاضی زاهدی، فرهاد صادقی، ملیحه بنفشه، مریم یکتا فر و... منتشر شد.

نخستین مطلب این فصلنامه به مصاحبه‌‌‌ای از مسعود پاکدل عکاس تئاتر، با عنوان "مختارنامه کلاس درس بود" اختصاص یافته، او علاوه بر فعالیت در حوزه تئاتر، عکاسی برخی سریال‌های تلویزیون از جمله مختار را بر عهده داشته است و در این گفت‌وگو تجربیات خود را با مخاطبانش در میان می‌گذارد و تعدادی از عکس لحظه های به یاد ماندنی این سریال آمده است.

در بخش بعدی،مصاحبه‌ مسعود شجاعی طباطبایی با دالسیو ماچادو کاریکاتوریست و کوری لوفتیس، انیماتور را می‌‌توان مطالعه کرد.

همچنین این نشریه برخی از آثار تصویرسازان برتر جهان نظیر فرانسواسوپیوت، تاتسویا تانیگوچی ومارک اولریکسن به خوانندگان خود معرفی می‌‌کند.

فصل انتهایی به بررسی هنر سنتی و نگارگری‌ ایرانی و گرافیک ژاپن پرداخته است. در بخشی از این نوشتار آمده است: کلمه سنت در ابتدا معانی مانند سیرت، راه وروش و عادت را به ذهن متبادر می‌کند. این معانی می‌تواند در مسیر تاریخ به صورت‌های مختلف متجلی شود.

سید مسعود شجاعی طباطبایی هم با دالسیو ماچادو؛ کاریکاتوریست برزیلی مصاحبه کرده است. این هنرمند توانسته بیش از نود جایزه بین المللی را از آن خود کند.

دهمین شماره از دوره جدید نشریه "هنرهای تجسمی" تولید مرکزهنرهای تجسمی حوزه هنری، در 42 صفحه و با قیمت 2 هزار تومان روانه بازار نشر شده است.