به گزارش سرویس فرهنگ‌وهنر برنا، حسن بهرامی نویسنده برگزیده دومین دوره جشنواره داستان انقلاب گفت: با توجه به بی‌پناهی ادبیات، حمایت از طریق جشنواره‌ها حتی اگر جشنواره موضوعی باشد، خوب است در حالی که من معتقدم حمایت باید از کل ادبیات باشد نه تنها در یک حوزه و آثاری با مضامین خاص.

وی افزود: با این شرایط وقتی جشنواره‌ای چون جشنواره داستان انقلاب برگزار می‌شود و از نویسنده این نوع ادبیات حمایت می‌کند، بهتر است این حمایت را به گونه‌ای انجام دهد که دل نویسنده را به دست آورد. از دید من حمایت جشنواره داستان انقلاب نسبت به سایر جشنواره‌های ادبی مناسب است اما نسبت به هدف حوزه هنری مبنی بر حمایت و تولید ادبیات انقلاب، کافی نیست.

این نویسنده یکی دیگر از موارد قابل توجه در جشنواره داستان انقلاب را داوری دانست و گفت: اگر دبیرخانه از داورانی با تفکر و سلیقه‌های مختلف دعوت کند دو ویژگی دارد؛ اول این که سلیقه‌های مختلف کمک می‌کنند داستان انقلاب جایگاه خود را پیدا کند و دیگر این که توجه طیف هنرمند روشنفکر نیز به چنین جایزه‌‌ای جلب خواهد شد. در هر حال طیف روشنفکر وزنه سنگینی در ادبیات ما هستند که نباید آن‌ها را نادیده گرفت.

بهرامی در دومین دوره جشنواره داستان انقلاب با رمان "تفنگ پدر بر بام‌های شهر" رتبه سوم بخش رمان را دریافت کرده بود. "نت‌های فارسی"، "هشت حنایی"، "اره پرقی خاموش است" از دیگر آثار این نویسنده است.