علیرضا پور‌بزرگ‌وافی نویسنده و شاعر دفاع مقدس از انتشار تازه‌ترین تالیفات خود خبر داد و گفت: کتاب "دریادلان" به زودی توسط انتشارات خورشید باران منتشر می‌شود.

به گزارش خبرنگار ادبیات برنا، علیرضا پور‌بزرگ‌وافی، نویسنده و شاعر دفاع مقدس از انتشار تازه‌ترین تالیفات خود خبر داد و گفت: کتاب دریادلان به‌زودی توسط انتشارات خورشید باران منتشر می‌شود.

نویسنده کتاب" اهالی آسمان" درباره مضمون اثر تازه خود گفت: این کتاب یک مجموعه مستند محسوب می‌شود و مضمون شکل‌گیری آن بررسی تاثیر و نقش نیروی دریایی ازآغاز جنگ تا پایان آن است

وی در ادامه توضیح داد: ابتدا با سفارش نیروی دریایی خرمشهر اقدام به تحقیق در زمینه فعالیت‌های نیروی دریایی کردم اما بعد از مدتی متوجه شدم نیروی دریایی حضور گسترده در سراسر ایران داشته و دارد، در نتیجه تصمیم گرفتم قرار داد خود را با نیروی دریایی خرمشهر لغو کرده و حیطه مطالعات خود را گسترش دهم. این کتاب حاصل سه سال پژوهش و مصاحبه با مردان بزرگی است که شهید شده‌اند.

وی همچنین از انتشار نمایشنامه‌های خود در یک مجموعه خبر داد و در افزود: در حال حاضر مجموعه‌ای به نام " هاد" متشکل از 6 نمایشنامه آماده انتشار است . این مجموعه از نمایشنامه‌هایی به نام‌های اعتصاب، هاد، گروگان، روحانی اجباری، نماز خون و گرفتار تشکیل شده است.

"هاد" مخفف هیئت امور داخلی است و در دوران اسرای جنگ" هاد" آیین نامه‌ای میان اسرای جنگ بود. در میان نمایشنامه‌ها" نمازخون" به واقعه ظهر عاشورا می‌پردازد که به وقایع جنگ ایران پیوند می‌خورد.
علیرضا پور‌بزرگ وافی سال 1333 در شهر تبریز متولد شد و در دوران دفاع‌مقدس در هوانیروز به عنوان مهندس پرواز خدمت كرده است.

كتاب های "سجیل آتش" و "مسافر آسمانی" این نویسنده در جشنواره های انتخاب بهترین كتاب سال دفاع‌مقدس برگزیده شده اند.

كتاب‌های؛ "اردوگاه عنبر"، "بر فراز كنگرك"، "پرواز در پرواز"، "پلاك سنگی"، "پل شناور"، "تیر خلاص"، "خرمشهر و دانشگاه افسری"، "خلبانان"، "خوشه‌های خیال"،"عملیات ثامن‌الائمه (ع)"، "هشتمین رنگ رنگین‌كمان" و "سنجاقك‌های روی آب" از جمله آثار منتشر شده علیرضا پوربزرگ وافی‌ هستند.