علیرضا لبش، شاعر، نویسنده و منتقد ادبی که در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مسوولیت برگزاری برخی نشست‌های نقد کتاب را بر عهده داشت درباره این نشست‌ها و بازتاب آن به خبرنگار ادبیات برنا گفت: برگزاری نشست نقد کتاب، هنوز به درستی در کشور ما جا نیفتاده و زمانی که اسم نقد به میان می آید عده‌ای به تخریب یک اثر فکر می کنند.

وی افزود: نقد در هر زمینه‌ای از فیلم و سینما گرفته تا تئاتر، موسیقی و ادبیات، اگر با نگاه درست پرداخته شود، بسیار مطلوب و راهگشا خواهد بود.

این نویسنده و طنزپرداز با اظهار امیدواری درباره برگزاری نشست‌های نقد کتاب، تصریح کرد: اگر برگزاری نشست‌های تخصصی خارج از فضای نمایشگاه کتاب ادامه یابند، شاهد تاثیر فراوانی بر افزایش کیفیت محتوای آثار تولیدی خواهیم بود.

نویسنده مجموعه "کافه خنده" در ادامه افزود: بدون نقد و بررسی یک اثر ادبی، نویسنده یا شاعر نمی‌تواند به ضعف‌های خود پی برده و آن‌ها را اصلاح کند.

لبش در ادامه با توجه به آمار بالای نشست‌ها، گفت: پرداختن بیش از حد به یک موضوع نیز باعث دفع مخاطب می‌شود. با نقد کتاب می‌توان به نیاز مخاطب امروزی پی برد و آثار ادبی را با توجه به نیاز او خلق کرد.

بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران علاوه بر تمامی حواشی و مسائلی که داشت، قریب به 200 نشست در حوزه کتاب برگزار کرد که بازتاب مطلوبی از این نشست‌ها مشاهده نشد.

لبش درباره تازه‌ترین اثرش خبر داد:  "مجموعه داستان‌های طنز" با همکاری محمد علی علومی به مرحله چاپ رسیده است و 50 اثر برگزیده از آثار جوانان در جشنواره‌های متفاوت ادبی را در برمی‌گیرد.