به گزارش خبرنگار ادبیات برنا، حسن رحیم‌پور ازغدی عصر دیروز در "همایش پژوهش‌های قرآنی" که همزمان با بیست و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: کسی که مأنوس با ارزش‌های قرآنی است زندگی‌اش قرآنی‌تر می‌شود و شما قاریان و حافظان که با قرآن انس دارید مصداق این موضوع هستید و این توفیق بزرگی است که خداوند به شما داده است.

وی به خطراتی که قاریان قرآن را تهدید می‌کند در ادامه اشاره کرد و گفت: یک خطر اصالت دادن به صوت و لحن در اینگونه مسابقات است که بیش از اینکه به مفهوم و ارزش‌های آن توجه شود به صوت و لحن زیبا اصالت داده شود و این یک انحراف است که کم کم به زیبا خواندن اصالت پیدا ‌کند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به اینکه زمانی می‌رسد که مردم به جلد زرنگار قرآن توجه می‌کنند کوچکترین و بزرگترین قرآن جهان را می سازند اما با معنا و مفهومش کاری ندارند، اظهار کرد: آیا پیامبر از ما اینها را خواستند؟ آنچه از ما خواستند این بود که قرآن را برای تربیت فرد و جامعه معیار قرار دهند نه اینکه با الفاظ و اصوات آن بازی کنند و ارزش‌های قرآنی را ترک نمایند.

رحیم‌پور ازغدی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: خداوند فرموده از ظالمان نترسید پس چرا کشورهای اسلامی از استبداد و استکبار می‌ترسند؟ مگر ندیدند چند هزار جوان حزب الله لبنان با دست خالی ارتش تا بن دندان مسلح رژیم اشغالگر را شکست داد، مسلمانان غزه با سی و سه روز مقاومت پیروز شدند اینها وعده‌‌های الهی است و کسی آنها را باور می‌کند که به قرآن ایمان داشته باشد.

این پژوهشگر حوزه اخلاق در پایان خاطرنشان کرد: قرآن کتاب انقلاب و مبارزه علیه ظلم است نه کتاب سازش و تسلیم، آنهایی که تسلیم و سازش را توجیه می‌کنند قرآن را نپذیرفته‌اند امروز دشمن خدا و مسلمین از مسلمانان نمی‌ترسد پس معلوم می‌شود ما به قرآن عمل نمی‌کنیم.