به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، غرفه «بیداری اسلامی» كه برای اولین بار در نمایشگاه قرآن برپا شده، با هدف ارتقای آگاهی عمومی در مقوله خیزش جهان اسلام و برجسته نمودن نقش انقلاب اسلامی در موضوع بیداری اسلامی فعالیت می‌کند و اطلاعاتی درباره انقلاب‌های اسلامی در منطقه را به نمایش گذاشته است و به همین منظور سلسله نشست‌هایی را هر شب ساعت 21:30 برگزار می‌كند.

«خالد القدومی» نماینده حماس در تهران و «مهمان ابوشریف» نماینده جهاد اسلامی در تهران به ترتیب روزهای  17 و 18 مردادماه در بخش بیداری اسلامی حضور می‌یابند.
 
حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در 19 مرداد با حضور در نشست به بررسی عوامل بیداری اسلامی در منطقه خواهد پرداخت.

22 مردادماه محمد‌صادق كوشكی، عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و تحلیلگر مسائل سیاسی در این بخش حاضر می‌شود.‌ همچنین محمد ایرانی، كارشناس مسائل خاورمیانه و سفیر سابق ایران در اردن، به تحلیل بیداری اسلامی می‌پردازد.

حجت‌الاسلام سید احمد موسوی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه، دوم شهریور به بازبینی جنبش‌های منطقه خواهد پرداخت و در پایان، احمد سروش نژاد، كارشناس مسائل خاورمیانه در سوم شهریور به تحلیل وقایع می‌پردازد.

گفتنی است، در شب‌های قدر نشستی در بخش «بیداری اسلامی» برگزار نمی‌شود.